وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: احداث مکان‌های فرهنگی در دانشگاه‌ها ضروری است.

به گزارش سفیرافلاک، محمد‌علی زلفی‌گل در مراسم افتتاح مسجد دانشگاه آیت‌الله بروجردی اظهارداشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، کارهای بزرگی رخ داده البته هرچقدر انسان توفیقات و دانایی بیشتری کسب کند، به همین میزان هم مطالبات افزایش می‌یابد و ذات بشر اینگونه است.

وی افزود: انسان هرچه بیشتر رشد کند متوجه می‌شود چه چیزهایی ندارد و تلاش برای کسب آنها، سبب پیشرفت می‌شود، در واقع وقتی انسان متوجه می‌شود چه چیزهایی دارد که داشته‌هایی را از دست بدهد که مهمترین آنها سلامت و امنیت است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به این که احداث مکان‌های فرهنگی در دانشگاه‌ها ضروری است عنوان کرد: این فرهنگ باید جا بیفتد که کارهای این چنینی مانند مسجد با این زیبایی و عظمت احداث شود و امشب همزمان با نیمه شعبان افتتاح گردید.

در ادامه حجت‌الاسلام سید علی حسینی امام‌جمعه اظهار داشت: یکی از ضروریات امروز در جامعه، جهاد تبیین است و باید دستاوردها و اقدامات صورت گرفته بیان شود.

وی افزود: در دولت جدید اقدامات خوبی صورت گرفته و خدمات گسترده‌ای ارائه شده که لازم است همه این دستاوردها بیان شود.

در ادامه هم‌چنین حجت الاسلام فتاحی نماینده نهاد رهبری در دانشگاه آیت‌الله بروجردی گفت: دشمن بر سه محور آموزش، بهداشت و امنیت تمرکز کرده است ولی توطئه‌های آنها خنثی می شود.

وی با تاکید بر افزایش بودجه فرهنگی افزود: بودجه فرهنگی لازم است که افزایش یابد و دانشجو را همراه کنیم چرا که پایگاه‌های فرهنگی سدی در برابر حملات دشمن در حوزه فرهنگی است و در این دولت به فرهنگ نگاه ویژه شده ولی نیاز است که توسعه داده شود.

انتهای‌پیام/