تیم فوتبال تراکتور از زمان روی کار آمدن «پاکو خمز» به اندازه پرسپولیس و استقلال در لیگ برتر ایران امتیاز گرفته است که این یک آمار قابل توجه برای سرمربی اسپانیایی محسوب می‌شود.

به گزارش سفیرافلاک، پاکو خمز سرمربی اسپانیایی پیش از شروع هفته دوازدهم لیگ برتر بود که در پی جدایی «قربان بردیف» از تیم تراکتور، هدایت این تیم را بر عهده گرفت.

خمز که یکی از چهره‌های شناخته شده فوتبال در کشور اسپانیا و اروپا است، نتایج قابل توجهی با تراکتور گرفت و در سبک بازی این تیم تفاوت چشمگیری ایجاد کرد؛ به نحوی که حتی از این مربی به عنوان یکی از گزینه های جانشینی کارلوس کی روش برای هدایت تیم ملی ایران نام برده شد.

روزنامه as اسپانیا در گزارشی به بررسی نتایج خمز از زمان حضورش در تراکتور پرداخت؛ گزارشی که نشان می‌دهد خمز در ۱۱ مسابقه‌ای که روی نیمکت تراکتور بوده و از ۳۳ امتیاز ممکن، ۲۱ امتیاز به دست آورده است.

این آمار خمز برابر با امتیازات استقلال و پرسپولیس از هفته دوازدهم به بعد است چرا که یحیی گل‌محمدی و ریکاردو ساپینتو سرمربیان پرسپولیس و استقلال هم از هفته دوازدهم تا بیست و دوم، ۲۱ امتیاز گرفته‌اند.

این روزنامه به مرور نتایج تراکتور پرداخت و درباره تقابل پاکو خمز با پرسپولیس که منجر به باخت تراکتور شد، نوشت: «شاگردان پاکو خمز فرصت طلایی برای نزدیک شدن به حریف مستقیم داشتند که با شکست ۲-۳ بر اثر گل دقیقه ۹۵ حریف، این شانس کم‌رنگ شد.»

نکته قابل توجه دیگر اینجاست که تراکتور در ۱۱ هفته ابتدایی لیگ با هدایت بردیف تنها ۱۵ امتیاز گرفته بود.

روزنامه as همچنین بر ادامه مسابقات لیگ ایران و فرصت خمز برای پیشرفت و گرفتن امتیازات بیشتر تاکید کرده است.

انتهای‌پیام/

  • منبع خبر : مهر