معاون آموزش‌وپرورش لرستان گفت: در راستای طرح‌های ورزشی شهید سلیمانی، 39 پروژه برای مدارس استان تعریف شد که از این تعداد تاکنون پنج پروژه افتتاح شده است و 34 پروژه ورزشی اوایل سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش سفیرافلاک، پروژه‌های طرح شهید سلیمانی با هدف گسترش ورزش در مدارس مطرح گردید و با این اقدام استعدادهای ورزشی دانش‌آموزان شناسایی می‌شود.

با توجه به ضرورت تحرک و ورزش در بین دانش‌آموزان، علاوه بر اجرای این طرح‌ها، امسال تجهیزات زیادی در مدارس توزیع شده است.

امین جمشیدی معاون تربیت بدنی آموزش‌وپرورش لرستان در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهارداشت: در راستای طرح‌های ورزشی شهید سلیمانی، ۳۹ پروژه برای مدارس استان تعریف شد که از این تعداد تاکنون پنج پروژه افتتاح شده است و مابقی پروژه‌ها بین ۶۰ تا ۱۰۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

وی افزود: ۳۴ پروژه ورزشی اوایل سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد که برای هر زمین چمن مصنوعی حدود ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شده که یک سوم از این میزان هزینه که حدود ۱۷۰ میلیون تومان بوده از طریق وزارتخانه و مابقی اعتبارات از طریق اعتبارات داخلی استان تامین شده است.

معاون تربیت بدنی آموزش‌وپرورش لرستان تصریح کرد: همچنین در راستای توسعه فضاهای ورزشی در مدارس، شش زمین ساحلی در نظر گرفته شد که چهار پروژه افتتاح و دو پروژه دیگر در دستور کار قرار دارند که برای هر زمین ساحلی حدود ۱۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

جمشیدی بیان کرد: امسال بالغ بر دو میلیارد تومان تجهیزات ورزشی در بین مدارس استان توزیع شده که بخشی از این تجهیزات ورزشی در مدارس روستایی بوده است.

انتهای پیام/