مدیر عامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه از پرداخت سود سنواتی 31 میلیون سهامدار که نزد شرکت‌های سرمایه‌پذیر مانده بود،‌ خبرداد.

به گزارش سفیرافلاک، محمد باغستانی،‌ در مورد آخرین وضعیت پرداخت سودهای سهامداران که نزد شرکتهای سرمایه‌پذیر مانده است،‌گفت: از ابتدای سال ۱۴۰۱، سود سنواتی ۳۱ میلیون سهامدار پرداخت شد.

سود سنواتی بیش از ۳۱ میلیون سهامدار از ابتدای سال جاری تا هفته سوم اسفند ماه از طریق شرکت سپرده گذاری مرکزی پرداخت شده است.

وی گفت: اطلاعات منتشر شده در مورد جزییات واریز مطالبات سنواتی سهامداران نشان می‌دهد که از ابتدای امسال تا پایان ۱۶ اسفند ماه ۳۳۱ ناشر، سود سنواتی ۳۱ میلیون و ۵۸۰ هزار و ۴۷۲ سهامدار را که شامل ۶ هزار و ۹۸۲ میلیارد و ۲۹۴ میلیون تومان می شود را با استفاده از اطلاعات سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) پرداخت کرده اند.

پرداخت ۶۶ هزار و ۷۳۸ میلیارد تومان سود جاری

مدیر عامل شرکت سپرده‌گذاری ، تا پایان هفته سوم اسفند ماه سال جاری، ۵۱۴ ناشر، سود جاری ۵۹ میلیون و ۱۷۸ هزار و ۷۵۰ سهامدار که شامل ۶۶ هزار و ۷۳۸ میلیارد و ۷۰۹ میلیون تومان می شود را از طریق اطلاعات سامانه سجام توسط سمات واریز کرده‌اند.

  سامانه سجام چیست ؟

سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از «سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها» در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری و غیر حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده های تایید شده خواهند بود.

بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.

سهامداران می‌توانند با مراجعه به سایت www.Sejam.ir ثبت نام و احراز هویت سجام را به صورت الکترونیکی انجام دهند.

 مزایای سجامی شدن

«دریافت کد معاملاتی برای ورود به بازار سرمایه، دریافت سودهای جاری، سنواتی و سود سهام عدالت، امکان ورود به درگاه ذینفعان بازار سرمایه و استفاده از خدمات آن شامل میز خدمت الکترونیک، مشاهده و گزارش دارایی، دریافت گواهی سهام، لیست مجامع و برگزاری مجامع به صورت الکترونیک، گزارش سود های پرداخت شده، تاریخچه سود سهام عدالت و گزارش حق تقدم استقاده نشده» از جمله مزایای ویژه ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام به شمار می‌رود.

انتهای‌پیام/

  • منبع خبر : فارس