معاون هواشناسی لرستان گفت: سامانه بارشی فردا وارد آسمان لرستان می‌شود و فعالیت آن تا صبح روز پنجشنبه ادامه دارد.

زینب اکبری در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک در رابطه با آخرین وضعیت آب و هوای لرستان طی ساعات و روزهای آینده اظهارداشت: روز چهارشنبه بیست و چهارم اسفندماه سامانه بارشی در آسمان لرستان تقویت می‌شود و بارش‌های استان تا صبح روز پنجشنبه بیست و پنجم اسفندماه ادامه می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه این سامانه مناطقی از مرکز، غرب و جنوب استان را تحت تاثیر قرار می‌دهد افزود: در پی فعالیت این سامانه بارشی در لرستان رگبار باران، رعد و برق، رگبار تگرگ در نواحی مستعد، وزش باد شدید و احتمال رخداد صاعقه پیش‌بینی می‌شود.

معاون هواشناسی لرستان گفت: با شروع بارش‌ها اختلال در تردد و لغزندگی سطح جاده‌ها، جاری شدن رواناب، آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌های فصلی، اختلال در سفرهای بین شهری و داخل شهر، اختلال در فعالیت‌های عمرانی و خسارت به صنعت کشاورزی انتظار می‌رود.

وی به لزوم آمادگی دستگاه‌های اجرایی برای بازگشایی مسیرها تاکید کرد و گفت: به رانندگان توصیه می‌شود از سفرهای برون شهری اجتناب کنند همچنین بر عدم فعالیت‌های کوه‌نوردی و جابجایی عشایرکوچ‌رو، عدم توقف و تردد در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، پاک‌سازی آبروها و کانال‌های عبور آب درون شهری تاکید می‌شود.

انتهای پیام/