معاون سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: ۵۱۰۰ اصله نهال توت جهت توسعه طرح نوغانداری در استان لرستان توزیع شد.

به گزارش سفیرافلاک، به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی لرستان صادق اسدالهی اظهارداشت: با پیگیری که با مسئولان شهرداری و فضای سبز خرم‌آباد داشتیم، توانستیم ۵ هزار و۱۰۰ اصله نهال توت را برای توسعه طرح نوغانداری (پرورش کرم ابریشم) تهیه و به سایر شهرهای استان ارسال کنیم.

وی افزود: به همراه مظفر افشار معرف به پدر بلوط ایران و مدیران شهرداری خرم‌آباد اقدام به کاشت نهال اصله در فضای سبز ساحلی خرم‌رود خرم‌آباد کردیم.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی لرستان عنوان کرد: یکی از برنامه‌های معاونت بهبود تولیدات دامی کشور توسعه نوغانداری در استان‌هاست و برای توسعه نوغانداری، داشتن نهال توت و توزیع و توسعه آن به سایر شهرستان‌های استان یک ضرورت است که به همین خاطر امسال طبق برنامه‌ریزی که معاونت بهبود تولیدات دامی کشور برای استان داشت قرار بود که ما ۱۰۰۰ اصله توت را در استان توزیع کنیم اما با پیگیری‌هایی که با همکاران شهرداری و فضای سبز خرم آباد داشتیم این عدد به ۵۱۰۰ نهال اصله افزایش دادیم.

وی بیان کرد: از این تعداد نهال اصله ۳۸۰۰ نهال در اختیار سازمان پارک‌ها و میادین شهرداری خرم‌آباد قرار داده شده، ۲۰۰ نهال به شهرداری شهرستان چگنی و ۱۰۰۰ اصله دیگر به شهرداری شهرستان سلسله ارسال شد.

اسدالهی تصریح کرد: از برگ این نهال‌ها برای تولید نوغان استفاده می‌شود و پیش‌بینی ما این است که با توجه به اقدامات خوبی که ما طبق تفاهم‌نامه با سازمان میادین و پارک‌ها و همچنین با بنیاد برکت داشته‌ایم، امیدواریم ۲۰ نفر از متقاضیان تولید نوغانداری از این فرصت به دست آمده استفاده کنند و بتوانیم حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ کیلوگرم پیله طرح و با اشتغال حدود حداقل ۲۰ نفر در استان به عنوان یک کار نو راه‌اندازی کنیم.

انتهای پیام/