مدیرکل دیوان محاسبات استان لرستان گفت: دستگاه‌های اجرایی  لرستان باید برای رفع کمبودها و مشکلات قشر عشایر تلاش‌ها را بیشتر  کنند چون  هر خانوار عشایری خود یک واحد اقتصادی، تولیدی فعال و خود کفاست.

به گزارش سفیرافلاک، به نقل از روابط عمومی دیوان محاسبات لرستان مظفر جمالی‌نژاد در بازدید از طرح‌ها و پروژه‌های آبرسانی و جاده‌های دسترسی مناطق عشایری زیتون و وره‌زرد  شهرستان کوهدشت  که با همراهی جمعی از مسئولان استای و شهرستانی انجام گرفت، موانع و مشکلات تکمیل و بهره‌برداری طرح‌های تامین آب شرب عشایر مورد بحث و بررسی قرار داد و بر تکمیل خط انتقال  آب شرب  و اجرای شبکه توزیع آب و واگذاری انشعاب و نیز  پیگیری جهت واگذاری ایستگاه پمپاژ آب به شرکت آب و فاضلاب تاکید کرد.

وی در این بازدید ضمن تقدیر از خدمات اداره کل امور عشایر لرستان  به جامعه عشایری افزود: اجرا و تکمیل پروژه‌های زیربنایی به ویژه در حوزه  تامین آب شرب و راه دسترسی مناسب برای عشایر بسیار مهم و حیاتی است.

مدیرکل دیوان محاسبات استان لرستان عنوان کرد: مسائل مذکور در طول حیات انقلاب مورد توجه مسئولان نظام بوده و به برکت انقلاب اسلامی تاکنون خدمات مناسبی به جامعه عشایری ارائه شده است اما دستگاه‌های اجرایی باید برای رفع کمبودها و مشکلات این قشر تلاش‌ها را بیشتر  کنند چون  هر خانوار عشایری خود یک واحد اقتصادی و تولیدی فعال و خود کفاست که در زنجیره  تامین کالا و  نیاز کشور نقش حیاتی دارد.

وی با بیان اینکه خدمات‌رسانی  و اجرای طرح‌ها در مناطق عشایری  از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است تصریح کرد: اداره کل دیوان محاسبات به منظور رفع مشکلات و تسریع در اجرای پروژه‌های مناطق عشایری آمادگی کامل برای همکاری در چارچوب قوانین و مقررات را دارد.

انتهای پیام/