فرماندار کوهدشت با اشاره به تخریب 15 پل در نقاط روستایی کوهدشت براثر سیلاب، گفت: گردنه پای آستان با ریزش کوه مجاور با تلاش عوامل راهداری بازگشایی شد و هم‌اکنون تردد برقرار است.

محمد مرادی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: در پی اعلام ورود سامانه بارشی به لرستان و شهرستان کوهدشت جلسه ستاد مدیریت بحران فرمانداری کوهدشت تشکیل و اعضای این ستاد در آماده‌باش کامل قرار گرفتند.

وی افزود: براثر بارش باران در سطح شهر شاهد آب‌گرفتگی در برخی نقاط بودیم و یک‌منزل مسکونی در طبقه زیرزمین به علت انشعاب غیرمجاز فاضلاب دچار آب‌گرفتگی شده و با ورود نیروی‌های آتش‌نشانی بلافاصله امدادرسانی‌های لازم صورت گرفت.

فرماندار کوهدشت با اشاره به وقوع سیلاب در دهستان کوهدشت شمالی عنوان کرد: یک دستگاه پراید در آب‌نمای مسیر روستای عشایری هومیان گرفتار سیلاب شد و با ورود اعضای ستاد مدیریت بحران، عوامل امدادی هلال‌احمر و راهداری سرنشینان خودرو نجات یافتند.

وی تصریح کرد: براثر بارش‌های اخیر ۱۵ پل و ابنیه در نقاط روستایی کوهدشت تخریب‌شده و نیازمند احداث و بازسازی است.

مرادی گفت: در پی این بارش‌ها گردنه پای آستان کوهدشت دچار ریزش کوه شده و تردد پس از ساعتی وصل شد ولی آسیب‌پذیری این نقطه بسیار بالا است و به‌محض بارندگی احتمال ریزش و قطع تردد وجود دارد.

انتهای پیام/