در دیداری که معاون عمرانی استاندار لرستان با معاون استاندار مرکزی انجام گرفت مطرح شد که برای بهره‌برداری هرچه سریعتر چهارخطه خرم‌آباد-اراک برنامه‌ریزی می‌شود و اعتبار مورد نیاز تامین پروژه 10 هزار میلیارد تومان است.

به گزارش سفیرافلاک، به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان احمدرضا دالوند صبح امروز با معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی به منظور ادامه روند احداث پروژه آزادراه خرم‌آباد- اراک دیدار و گفتگو کرد.

 علی اکبر اسدی معاون عمرانی استاندار مرکزی در این دیدار با بیان اینکه این محور از پروژه‌های اولویت‌دار استان مرکزی و لرستان است، اظهارداشت: با همکاری و همدلی به وجود آمده برنامه‌ریزی مناسبی خواهد شد تا هر چه سریعتر این طرح به بهره‌برداری برسد.

وی حجم عمرانی ادامه روند احداث آزادراه خرم‌آباد- اراک را سنگین دانست و بیان کرد: مشکل اصلی پروژه تأمین منابع مالی است و با توجه به برآورد پیمانکار هزینه پروژه مبلغی بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد است که باید از ظرفیت‌های قانون بودجه ۱۴۰۲ استفاده کنیم تا با برنامه زمان‌بندی مناسب عملیات اجرایی مجدد آغاز و طرح را به سرانجام برسانیم.

احمدرضا دالوند معاون عمرانی استاندار لرستان نیز در این دیدار  پروژه مذکور را برای کشور حائز اهمیت دانست و گفت: این محور ۶۸ کیلومتر است و حدود ۱۰ کیلومتر از مسیر مذکور در لرستان و ۵۸ کیلومتر باقی‌مانده حوزه استان مرکزی است.

 وی با بیان اینکه قرارداد این پروژه نیاز به بازبینی دارد عنوان کرد: اصلاح قرارداد از طرف قرارگاه خاتم الانبیاء پیشنهاد شده که باید از مسیر سازمان برنامه بودجه به صورت مشترک با استان مرکزی بازبینی شود.

 معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: برای تامین اعتبار ۱۰ هزار میلیاردی این پروژه باید مسیرهای مختلفی طی کرد تا طرح آزادراه به بهره‌برداری برسد.

 وی با اشاره به چهارخطه مسیر خرم‌آباد- اراک تصریح کرد: سال‌هاست این محور نیمه‌کاره مانده که با روی کار آمدن دولت سیزدهم و مدیریت دولت انقلابی در استان مرکزی تاکنون ۱۰ کیلومتر آن اجرایی شده و با توجه به گفته معاون هماهنگی امور عمرانی این استان مابقی مسیر طی ماه‌های آینده اجرایی می‌شود.

انتهای پیام/