شهید «حجت‌الله سرتیپ‌نیا» در وصیتنامه خود نوشته است: شما را به خدا سوگند می‌دهم که قدر این بسیجی‌های جبهه و عاشق و مخلص را بدانید و در برابر آن‌ها بسیار خاضع و خاشع باشید که این‌ها جلوه‌های محسوس نورخدا در زمینند، بنابراین از این انوارالهی غافل نباشید.

به گزارش سفیرافلاک، شهید حجت‌الله سرتیپ‌نیا، دوم خرداد ۱۳۴۳، در شهرستان کوهدشت چشم به جهان گشود. پدرش فتح‌الله، کشاورز بود و مادرش صاحب نام داشت. تا سوم متوسطه درس خواند. به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. بیست‌ و ‌نهم دی ۱۳۶۵، با سمت معاون گردان در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. پیکر او در زادگاهش به خاک سپرده شد. برادرش فیروز نیز شهید شده است.

این شهید والامقام در وصیتنامه خود نوشته است:

بسم‌الله الرحمن‌الرحیم

همچو صبحم یک نفس باقیست بدیدار تو     ***    چهره بنما دلبرا تا جان برافشانم چو شمع

پدر و مادر و برادران معظم و بسیار شریفم ضمن عرض صمیمانه‌ترین سلام‌ها، چند سطری را به عنوان وصیتنامه تقدیم حضورتان می‌کنم. امیدوارم که مورد قبول واقع شود و لطف بفرمایید که اجرا نمایید. وصیت می‌کنم پدرم همچو عمار به حضرت رسول و حضرت امام عزیزم وفادار و همچنین مادر مهربان و مؤمنه‌ام و برادران مخلص و بدون تکلفم شما هم به امام وفادار بمانید. مطمئن باشید امام راست می‌گوید و فقط او و مخلصان مقرّب و بی ریای ایشان است که می‌توانند اسلام از پا افتاده را بر پای دارند.

پدرم، مادرم و برادرانم وظیفه خود را در حد واجب کفایی انجام داده‌اید. ولی این را بدانید و فراموش نکنید که هنوز دین خود را به اسلام ادا نکرده‌ایم. بعد پدر معظم و مادر مکرمه و برادران شریفم مواظب باشید تماس با افرادی که یا جنگ را تحریم می‌کنند و یا به جبهه نمی‌روند و لاف حمایت از اسلام را می‌زنند نداشته باشد که به خدا سوگند این‌ها هم دروغگو هستند و هم خائن به اسلام. فکر نکنید چون در این دنیا مقامی دنیایی دارند پس بنابراین خوبند نه این‌ها غافلند. مبادا شما هم در این غفلت ایشان شریک و یا دخیل شوید.

سوم از یکی از برادرانم می‌خواهم که مطالب شعر و نوشته‌های این برادر فقیرتان را جمع‌آوری نموده و اگر مورد علاقه آشنایان و دیگران واقع شد در دسترس قرار دهید و دیگران مطالعه بفرمایند.

چهارم اینکه می‌خواهم خدمت شما عرض کنم که وصیتنامه‌ام را خوب بخوانید و اینجا دقت فرمائید به‌طوری که دیگران هم دقت فرمایند که آنهایی که ندانسته و غافلانه بنده را مورد تهمت و غیبت قرار دادند بنده فقیر از آنها گذشته و حلال می‌کنم. ولی آنهایی که آگاهانه و به قصد سرکوب شخصیتم در حق من خیانت کرده‌اند نمی‌گذرم و حلال نمی‌کنم و این به آن خاطر است که بدانند  قیامتی وجود دارد و حقیقت همین نیست که آن‌ها به آن دلخوش کرده‌اند.

پنجم از دوستان و آشنایان بخواهید که اگر مورد خطائی از این فقیر در حق خود می‌دانند، بگذرند و حلال کنند.

به جبهه بیایید که هم نور خدا را ببینید و هم مظلومیت اسلام بزرگ را دریابید.
شما را به خدا سوگند می‌دهم که قدر این بسیجی‌های جبهه رو و عاشق و مخلص را بدانید و در برابر آن‌ها بسیار خاضع و خاشع باشید که این‌ها جلوه‌های محسوس نور خدا در زمینند بنابراین از این انوارالهی غافل نباشید.
والسّلام علیکم و رحمت‌الله

خرمشهر ۱۳۶۵/۱۰/۲۳

انتهای پیام/