ائمه جمعه لرستان بااشاره به اینکه توافق با عربستان، بیشترین خسارت را به آمریکا و اسرائیل زد، گفتند:خدمات دولت سیزدهم برای مردم تبیین شود.

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام سید احمدرضا شاهرخی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خرم‌آباد، اظهار داشت: تولیدکنندگان اقلام را به‌گونه‌ای توزیع کنند که سبب اجتماع و انبوه مردم نشود که هم اتحادیه‌های اصناف، سازمان صمت، جهاد کشاورزی، تعزیرات حکومتی در این روزها اعلام کردند که مشغول به کار هستند و تولیدکننده و توزیع‌کننده بدانند گران‌فروشی عملی ظالمانه است.

وی افزود: انتظار مردم باقی است که عقب‌ماندگی شهر با انتخاب شهرداری توانمند و متعهد و دارای تجاربی موفق در امور شهرداری و شهرسازی برطرف گردد، شهرداری که وقتی نخبگان جامعه نام او را می‌شوند احساس رضایت کنند و تأخیر در انتخاب شهردار مشکلاتی را به همراه دارد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان عنوان کرد: هرچه سریع‌تر انتخاب شهردار صورت گیرد و سبب می‌شود تا حقوق مردم رعایت شود و ساماندهی در شهر رخ دهد.

وی با اشاره به جنگ ترکیبی دشمن، تصریح کرد: سالی که گذشت با فراز و نشیب‌هایی همراه بود، جنگ شناختی ترکیبی در طول سه ماه به‌وسیله آمریکا و حامیانش رخ داد و با لطف الهی، با تدابیر رهبری و حضور مردم در راهپیمایی‌ها این توطئه‌ها شکست خورد  ولی دشمن هر شکستی که می‌خورد به دنبال این است که به گونه دیگری وارد شود و باید هوشیار باشیم.

شاهرخی بیان کرد: سفر ریاست‌جمهور به چین و توافق با عربستان، بیشترین خسارت را به آمریکا و اسرائیل و منافقین زد که در اغتشاشات چهره خود را نشان دادند.

امام‌جمعه خرم‌آباد خاطرنشان کرد: برخی از خواص با نظام سلطه همراهی‌هایی داشتند که هم باید دستگاه‌های امنیتی، هم انتظامی و قضایی مراقبت لازم را انجام دهند به‌خصوص در مورد افرادی که بر سر سفره انقلاب نشسته و نام و شهرتی را کسب کرده ولی در وقایع اخیر همراهی کردند.

وی گفت: در روزی که نظام به حمایت داشت، این افراد در زمین دشمن بازی کردند، بنابراین ضمن تشکر از عفو رهبری اما باید مراقبت کرد که اینان دوباره نتوانند خسارتی به‌نظام وارد کنند.

خدمات دولت سیزدهم برای مردم تبیین شود

حجت‌الاسلام سید علی حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بروجرد اظهار داشت: آمریکا جنایت‌های زیادی را انجام داده به‌طوری‌که در برخی از کشورها دست به کشتار مردم بی‌گناه زده تا به منافع خود برسد و امروز عصبانیت آمریکا به دلیل این است که ایران جلوی آن‌ها را برای دخالت در خاورمیانه گرفته است.

وی با اشاره به خدمات دولت سیزدهم، افزود: طی این مدت دولت خدمات بسیار گسترده‌ای را در بخش‌های مختلف ارائه داده است ازجمله احیای واحدهای تولیدی، اجرای پروژه‌های عمرانی، آب‌رسانی و سایر اقدامات فرهنگی مانند جمعیت جوانی، همچنین در حوزه سیاست خارجی نیز اقداماتی انجام داده که ارتباط ایران و عربستان سبب افول آمریکا و حل شدن مشکلات یمن می‌شود.

امام‌جمعه بروجرد با تأکید بر انتخاب مدیران توانمند، عنوان کرد: نباید استاندار اجازه دهد که عزل و نصب مدیران سلیقه‌ای شود بلکه باید مدیران جهادی، توانمند و بومی مشغول به کار شوند تا بتوانند مؤثر واقع شوند.

وی با اشاره به فرارسیدن ماه رمضان تصریح کرد: در ماه رمضان درهای رحمت و برکت گسترده می‌شود و این ماه فرصتی برای روزه‌داران و مؤمنان است که بتوانند از لحظه‌های این ماه بهره ببرند.

ضرورت راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات در کشور

حجت‌الاسلام ابراهیم طهماسبی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کوهدشت، اظهار داشت: حجاب در اسلام بسیار حائز اهمیت است و رعایت آن محدودیت نیست بلکه یک مصونیت به شمار می‌رود.

وی افزود: نگاه به نامحرم به‌مثابه تیری از تیرهای زهرآگین شیطان است؛ بایستی انسان شهوت‌ها را کنترل کند و باتقوای الهی در این مسیر قدم بگذارد.

امام‌جمعه کوهدشت عنوان کرد: شبکه ملی اطلاعات بایستی در کشور راه‌اندازی شود چراکه فضای مجازی رها‌شده آثار مخربی بر اذهان جوانان دارد.

وی با اشاره به بالا رفتن سن ازدواج، تصریح کرد: ازدواج‌های ساده و روان باید در جامعه رواج پیدا کند و از اساسی‌ترین راه‌های کنترل شهوت، ازدواج به شمار می‌رود، اگر کسی در تسهیل امر ازدواج کمک کند ثواب الهی برای او خواهد رسید.

طهماسبی ضمن گرامیداشت عید ملی نوروز، گفت: در این عید معیار این است که اسلام در اینجا توصیه به ذکر به دعا دارد که همان دعای مخصوص یا مقلب‌القلوب و الابصار و… است؛ در این ایام به دیگران به محرومین کمک کرده و صله‌رحم انجام دهیم.

امام‌جمعه کوهدشت بیان کرد: از الزامات اقتصاد مقاومتی این است که اقتصاد ما تک‌محصولی نباشد و در این راستا تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان بسیار اهمیت دارد.

وی با اشاره به توافق ایران و عربستان گفت: دشمنان انقلاب اسلامی، اغتشاشات و توطئه‌های رنگارنگی را علیه ایران انجام دادند ولی راه به‌جایی نبردند چراکه قدرت داخلی ایران مستحکم است؛ دشمنان نمی‌خواهند خط مقاومت تقویت شود، امیدواریم توافق اخیر ایران و عربستان خوب بوده و برای کشور‌ها مفید باشد.

طهماسبی با اشاره به اهمیت ماه مبارک رمضان، بیان کرد: تقارن بهار طبیعت و بهار قرآن و رحمت الهی بسیار مبارک است، در این ایام برنامه‌های قرآنی و جز خوانی هرروز در مسجد صاحب‌الزمان (عج) برگزار خواهد شد.

انتهای‌پیام/