تیم‌های فوتبال فاینورد، لورکوزن، منچستریونایتد، یوونتوس، رم و اسپورتینگ لیسبون به مرحله یک چهارم نهایی لیگ اروپا راه یافتند.

به گزارش سفیرافلاک، دیدارهای برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ فوتبال اروپا شب گذشته در کشورهای مختلف برگزار شد که در یکی از این دیدارها یوونتوس با نتیجه ۲ بر صفر فرایبورگ را از پیش رو برداشت.

منچستریونایتد هم با تک گل «رشفورد» رئال بتیس را شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

فاینورد در خانه خود و با حضور علیرضا جهانبخش وینگر ایرانی خود به یک پیروزی پرگل دست یافت و شاختار دونتسک اوکراین را ۷ بر ۱ در هم کوبید. جهانبخش در این بازی پاس گل نخست تیمش را داد و در دقیقه ۶۴ گل ششم تیمش را وارد دروازه حریف کرد. به این ترتیب فاینورد با احتساب تساوی ۱ – ۱ بازی رفت با نتیجه ۸ بر ۲ صعود کرد.

صعود یونایتد، یوونتوس و لورکوزن در شب گلزنی جهانبخش/آرسنال حذف شد
شادی گل جهانبخش

بایر لورکوزن آلمان هم در شرایطی که سردار آزمون را تا دقیقه ۷۱ در اختیار داشت، در مجارستان با دو گل تیم فرنتس واروش را شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. آزمون در این مسابقه موفق به گلزنی نشد.

در دیگر دیدار مهم شب گذشته، آرسنال برابر اسپورتینگ لیسبون پرتغال به تساوی ۱ – ۱ رسید و کار تعیین برنده به ضربات پنالتی کشید. در پنالتی‌ها تیم اسپورتینگ ۵ بر ۳ پیروز شد و به مرحله یک چهارم صعود کرد تا صدرنشین لیگ برتر انگلیس در لیگ اروپا ناکام بماند.

صعود یونایتد، یوونتوس و لورکوزن در شب گلزنی جهانبخش/آرسنال حذف شد
مارکوس رشفورد بعد از گلزنی به رئال بتیس

نتایج دیدارهای برگشت مرحله یک هشتم لیگ اروپا و اسامی تیم‌های صعود کننده به این ترتیب است:

فنرباغچه ۱ – سویا صفر؛ صعود سویا
فرایبورگ صفر – یوونتوس ۲؛ صعود یوونتوس
رئال بتیس صفر – منچستریونایتد ۱؛ صعود یونایتد
فاینورد ۷ – شاختار دونتسک ۱؛ صعود فاینورد
سن ژیلواز ۳ – یونیون برلین صفر؛ صعود ژیلواز
فرنتس واروش صفر – بایر لورکوزن ۲؛ صعود لورکوزن
آرسنال ۱ (۳) – اسپورتینگ لیسبون ۱ (۵)؛ صعود اسپورتینگ
رئال سوسیداد صفر – آاس رم صفر؛ صعود رم

بازی‌های مرحله یک چهارم نهایی امروز جمعه قرعه کشی می‌شود و احتمال رویارویی تیم‌های جهانبخش و آزمون در این مرحله وجود دارد.

انتهای‌پیام/

  • منبع خبر : مهر