یکی از مهمترین اقدامات قبل از رسیدن ماه مبارک رمضان، برگزاری مراسم غبار‌روبی مساجد است که با زدودن گرد و غبار به استقبال ماه مهمانی خدا می‌روند.

به گزارش سفیرافلاک، کمتر از یک هفته تا رسیدن ماه رمضان باقی مانده است، ماه مهمانی خدا، ماه بندگی، ماه گشایش درهای رحمت و برکت و بهترین فرصت برای آماده کردن توشه معنوی است که مسلمان در این ماه سعی می‌کنند تا بهترین بهره را ببرند.

یکی از مهمترین اقدامات قبل از رسیدن ماه مبارک رمضان، برگزاری مراسم غبار‌روبی مساجد است که با زدودن گرد و غبار به استقبال ماه مهمانی خدا می‌روند، در واقع این یک نماد است که انسان‌ها خود را به دور از هر گونه دغدغه و گناهی برای ماه رمضان آماده نمایند.

عبادت‌های ماه رمضان شور و حال عجیبی دارد، جزء خوانی قرائت قرآن در مساجد، برپایی نماز جماعت، احیای شب‌های قدر، سفره‌های ساده افطار که هر کدام با حضور پرشوری برگزار می‌شود و از همین رو این روزها بسیاری از عاشقان ماه رمضان با حضور در مساجد و گردگیری و جاروزدن، خانه‌های خدا را آماده حضور روزه داران می‌کنند.

امسال تقارن ماه رمضان و عید نوروز، زیبایی این ماه را دوچندان کرده است و می‌توان از این فرصت به گونه‌ای استفاده کرد که کوله‌بار گناهان بر زمین گذاشته شود و انسان به دور از همه آلودگی‌ها، مانند کودکی تازه متولد، زندگی جدیدی را آغاز نماید.

مساجد لرستان غبارروبی می‌شود

حجت‌الاسلام مهدی قدرتی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهارداشت: باتوجه به نزدیک شدن ماه مبارک رمضان، آئین غبارروبی مساجد در لرستان برگزار می‌شود.

وی افزود: این مراسم روز یکشنبه ۲۸ اسفندماه در همه مساجد استان برگزار می‌شود و خادمان و افرادی که تمایل داشته باشند می‌توانند در این مراسم شرکت نمایند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان تصریح کرد: باتوجه به برگزاری این مراسم، انسان‌هایی که قرار است یک ماه به مهمانی خدا بروند باید خود را از هرگونه گناه و آلودگی تطهیر نمایند و فرصت خوبی برای بندگی است.

حجت‌الاسلام قدرتی بیان کرد: در استان ظرفیت برای حضور ۴۰۰ مبلغ وجود دارد که در مساجد حضور داشته باشند و علاوه بر این تعداد مبلغ، تعدادی هم در استان مستقر هستند که برپایی نماز جماعت، مراسم شب قدر و سایر برنامه‌ها را اجرا می‌کنند.

انتهای‌پیام/