متا در بیانیه‌ای اعلام کرد سرویس احراز هویت متا، سرویس اشتراکی را در آمریکا راه اندازی خواهد کرد.

به گزارش سفیرافلاک، متا در بیانیه‌ای اعلام کرد سرویس احراز هویت متا، پس از این که حساب کاربران را با استفاده از کارت شناسایی دولتی بررسی کرد، به آن‌ها تیک آبی خواهد داد و قیمت اشتراک ماهانه آن، ۱۱ دلار و ۹۹ سنت برای دسترسی از طریق وب و ۱۴ دلار و ۹۹ سنت برای دسترسی در سیستم‌های iOS اپل و اندروید گوگل خواهد بود.

این سرویس که متا در فوریه اعلام کرده بود مشغول آزمایش آن است، جا پای سرویس اسنپ چت شرکت اسنپ و تلگرام می‌گذارد و نشان دهنده جدیدترین تلاش یک شرکت شبکه اجتماعی برای متنوع کردن درآمد خود و جبران کاهش درآمد تبلیغاتی است.

توئیتر پس از این که در قراردادی به ارزش ۴۴ میلیارد دلار در سال میلادی گذشته توسط ایلان ماسک خریداری شد، سرویس اشتراکی “توئیتر بلو” را راه اندازی کرد که به افراد اجازه می‌دهد با پرداخت پول، تیک احراز هویت دریافت کنند که پیش از این به حساب‌های احراز هویت شده سیاستمداران، خبرنگاران و چهره‌های عمومی دیگر منحصر بود.

بر اساس گزارش‌ها، راه اندازی سرویس “توئیتر بلو” در نوامبر، نخست به افزایش جعل هویت سلبریتی‌ها و برند‌ها در توئیتر منجر و باعث شد این شرکت، این سرویس را متوقف کرده و مدتی بعد آن را با تیک‌هایی به رنگ‌های مختلف برای افراد، شرکت‌ها و دولت‌ها معرفی کند.

انتهای‌پیام/

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان