معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: ساخت و ساز‌های حریم شهرهای لرستان در چارچوب طرح‌های هادی و جامع انجام شود.

به گزارش سفیرافلاک، به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان احمدرضا دالوند در جلسه ساخت و سازهای غیر مجاز اظهارداشت: در محدوده شهری و روستاها وضعیت ساخت و سازها مناسب نیست و شهرداری‌ها باید نظارت و کنترل بیشتری روی ساخت‌و سازهای غیرمجاز داشته باشند.

وی بر لزوم کنترل ساخت و سازهای شهری از طریق ضوابط و مقررات تاکید کرد و افزود: احداث ساختمان و ایجاد مناطق مسکونی در داخل حریم شهر تنها از طریق طرح‌های جامع و هادی انجام شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار لرستان به مصوبات جلسه قبل اشاره کرد گفت: گشت‌های مشترک باید نظارت کافی در جلوگیری از تخلفات ساختمانی داشته باشند، همچنین فرمانداران باید در شهرستان‌ها این جلسات را تشکیل و گزارش کاملی از اقدامات و تخلفات انجام گرفته را به دبیرخانه این کارگروه ارائه دهند تا راه‌کارهای مناسبی ارائه شود.

وی تصریح کرد: به منظور حفظ اراضی کشاورزی، باغات و جنگل‌ها، هرگونه استفاده برای احداث ساختمان و تأسیسات در داخل حریم شهر و روستاها تنها در چارچوب ضوابط و مقررات و مصوبات این کارگروه امکان‌پذیر است.

انتهای پیام/