کارشناس سیاسی نوشت: راه برون رفت سوریه از این مشکلات، خروج اشغالگران خارجی از خاک این کشور است و تنها راه رسیدن به این مقصود، تکیه برجبهه مقاومت بوده که هم در عرصه تئوری و در عرصه میدان در سال‌های اخیر توانسته است مانند آنچه در فلسطین، لبنان، عراق و یمن به پیروزی دست پیدا نماید.

به گزارش سفیرافلاک، ایران برای مقابله با تروریسم و ایجاد امنیت پایدار در سوریه هزینه‌های زیادی متحمل شده و با هرگونه اقدامی که ثبات در این کشور را با مخاطره روبرو کند مخالف است و با آن مقابله می‌کند، هرگونه بهانه‌گیری برای حمله به پایگاه‌هایی که با درخواست دولت سوریه برای مقابله با تروریسم و عوامل داعش در خاک این کشور ایجاد شده بدون درنگ پاسخ متقابل روبرو خواهد شد.

متن فوق بخشی از اظهارات سخنگوی شورای عالی امنیت ملی در واکنش به حمله غیرقانونی آمریکایی‌ها به پایگاه‌‌های سوریه است، دو شب پیش اشغالگران آمریکایی به پایگاه دیرالزور سوریه حمله کردند که به دنبال این حمله محور مقاومت در سوریه در اقدام تلافی جویانه به پایگاه نظامی اشغالگران آمریکایی در میدان نفتی العمر در واقع در حومه شرقی دیرالزور هدف حملات موشکی قرار گرفت.

فرمانداری مرکزی آمریکا ( ستنکام ) اعلام کرد حمله محور مقاومت منجر به کشته شدن یک پیمانکار آمریکایی و چند زخمی شده است. رخداد اخیر در حالی افتاد که در سالیان گذشته کشور سوریه توسط گروه تکفیری داعش مورد اشغال قرار گرفت و برنامه بانیان داعش تشکیل خلافت اسلامی در شام و عراق و گسترش آن به خاک جمهوری اسلامی ایران بود اما محور مقاومت با ایستادگی و تدبیر توانست محاسبات و معادلات نظام سلطه را به هم ریخته و با مهندسی معکوس از موضع ضعف خارج و در جایگاه اقتدار به حملات امریکایی‌ها پاسخ دهد.

شاید کسی باور نمی‌کرد محور مقاومت در سوریه بتواند خواب از چشم نیروهای متجاوز برباید. بدیهی است راه برون رفت سوریه از این مشکلات، خروج اشغالگران خارجی از خاک این کشور است و تنها راه رسیدن به این مقصود، تکیه برجبهه مقاومت است که هم در عرصه تئوری و در عرصه میدان در سال‌های اخیر توانسته است مانند آنچه در فلسطین، لبنان، عراق و یمن به پیروزی دست پیدا نماید.

بخشی از این استراتژی در بیانیه محور مقاومت درباره حملات اخیر اشغالگران آمریکایی آمده: از آنجایی که مقاومت در سوریه تایید می‌کند که چشم در برابر چشم و دندان در برابر دندان، همواره آمادگی خود را برای پاسخ به هرگونه تجاوز اشغالگران آمریکایی به خاک سوریه و بازدارندگی در برابر آسیب به امنیت و زندگی شهروندان سوری اعلام می‌کند.

انتهای پیام/

  • نویسنده : همایون رهبران، تحلیلگر سیاسی