شهید علیرضا حیدریان سرابی از شهدای لرستانی جنگ تحمیلی در وصیتنامه خود نوشته است: راه ولایت‌فقیه، راه خدا و امام عصر (عج) است و تا آزادسازی قدس ادامه دارد.

به گزارش سفیرافلاک، شهید علیرضا حیدریان سرابی در سال ۱۳۳۹ در خانواده‌ای مذهبی و انقلابی در خرم‌آباد چشم به جهان گشود، وی فعالیت‌های خود علیه رژم شاهنشاهی را از دوران دبیرستان آغاز کرد و با شروع جنگ تحمیلی راهی جبهه‌های نبرد شد.

شهید حیدریان سرابی نخستین شهید خبرنگار استان لرستان و برادر شهید والامقام غلامرضا حیدریان است که نخستین بار شهید سید فخرالدین رحیمی دوربین عکاسی را به دستش داد و او را به سمت خبرنگاری تشویق کرد.

شهید علیرضا حیدریان سرابی بعد از شهید رحیمی سرپرست حزب جمهوری اسلامی شد و طولی نکشید که حزب منحل و مسئولیت روابط عمومی نهضت سوادآموزی را بر عهده گرفت و با شروع جنگ تحمیلی راهی جبهه شد.

سرانجام ۱۲ آذر سال ۶۱ مصادف با اربعین حسینی در سن ۲۲ سالگی در عملیات محرم بعد از نبردی سخت با دشمن بعثی بر اثر اصابت ترکش به ناحیه سر مجروح و بعد از انتقال به بیمارستان تهران بر اثر شدت جراحات به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

در بخشی از وصیت‌نامه این شهید آمده است: سلام گرم مرا از پشت این کوه‌ها و آن راه‌های دراز و پرپیچ وخم، رهبرم بپذیر و بدان که راهت را که راه خدا و امام عصر (عج) است ادامه خواهم داد و تا قدس را آزاد نسازیم از پا نخواهیم نشست.

حال که در این جبهه‌های حق علیه باطل هستم تفکر دنیا و مسائل دنیوی نیستم و هدف از نوشتن وصیتنامه اجرا مسائل شرعی است به پدر و مادرم سلام می‌رسانم و از آنان می‌خواهم که در سوگ من چشم بگریه نگشایند بلکه جوابگوی تبریک مسلمانان باشند و از همسرم می‌خواهم که در راه تربیت پسرم برای خدمت به سلام بکوشد و سعی کند که او را همچنان خود معتقد به اسلام بارآورد و ازخداوند می‌خواهم که به خانواده من در راه خدمت هرچه بیشتر به اسلام توفیق و صبر عنایت بفرمایی همچنانکه خود وعده داده است.

انتهای پیام/