کارشناس مسائل سیاسی گفت: 12 فروردین نماد مردم سالاری دینی است و حضور مردم در راهپیمایی و صحنه‌ها نشان دهنده این است که مردم موافق نظام هستند و هر جایی که نیاز باشد در صحنه حضور دارند.

مهدی اسماعیلی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهارداشت: ۱۲ فروردین نماد و تبلور مردم سالاری دینی است، مردم سالاری دینی واژه‌ای است که با پیروزی انقلاب نمود پیدا کرد که یک جلوه‌ای از بروکراسی سیاسی برگرفته از اسلام را مشخص کرد.

وی افزود: در ۱۲ فروردین آنچه تصمیم گرفته شد، براساس خواست مردم و اصول و ارزش‌های اسلامی است چرا که اسلام اصولی دارد و براساس آن، مردم تصمیم گرفته و امورات را در دست می‌گیرند.

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: نقش مردم و حاکمیت در نظام مردم سالاری دینی کاملا مشخص است و این نقش متقابل، شرایطی را ایجاد می‌کند و این روش فقط در دین مبین اسلام می‌باشد.

اسماعیلی بیان کرد: امروزه دولت و حاکمیت‌هایی در دنیا هستند که رای مردم در آن کشورها فقط جنبه تزئینی دارد و انتخابات آنها تشریفاتی است و به معنای واقعی کلمه، مردم در دخل و تصرف آن انتخابات نقشی ندارند.

وی گفت: در جوامع مختلف می‌بینیم که این اعتراضات از شرایطی رخ می‌دهد که عده‌ای به جهت اینکه در فضای معنوی رشد پیدا نکرده‌اند، زندگی مطلوبی ندارند اما جمهوری اسلامی ایران که در سال ۵۷ به پیروزی رسید، به همین واسطه شاهدیم که جمهوری اسلامی در همه عرصه‌ها دست برتر را دارد.

کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: مسلما در مقابل این حرکت‌ها دشمنانی قرار دارند که می‌خواهند حرکت جمهوری اسلامی ایران را متوقف کنند ولی علیرغم همه توطئه‌ها و ترفندها، می‌بینیم که نظام جمهوری اسلامی ایران با اقتدار به مسیر خود ادامه می‌دهد.

اسماعیلی اظهارداشت: برخی از افراد لقلقه زبانشان، رفراندوم است در حالی که در هر انتخابات که در نظام جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود، در واقع یک رفراندوم برگزار می‌شود و ملت ایران با حضور پرشور جواب محکمی به یاوه گویان می‌دهند.

وی با بیان اینکه بزرگترین رفراندوم این است که مردم در راهپیمایی‌ها حضور پرشوری دارند، افزود: این حضور نشان دهنده و گویای این است که مردم موافق نظام هستند و هر جایی که نیاز باشد در صحنه حضور دارند.

انتهای پیام/