رئیس پلیس راه استان لرستان با اشاره به آماده باش پلیس لرستان در روز 13 فروردین گفت: تمهیداتی برای روز طبیعت به کار گرفته می‌شود.

به گزارش سفیرافلاک، به نقل از روابط عمومی نیروی انتظامی لرستان سرهنگ محمد زارعی اظهار داشت: با نزدیک شدن به روز ۱۳ فروردین (روز طبیعت) کلیه کارکنان پلیس راهور استان جهت ارتقاء امنیت ترافیکی در آماده باش صد در صد هستند و توصیه ما به شهروندان و مسافران این است که با رعایت قوانین و مد نظر قرار دادن تمهیدات پلیس راه، از وقوع حوادث رانندگی ناگوار پیشگیری کنند.

وی افزود: با توجه به خاتمه تعطیلات نوروز به طور معمول در روز طبیعت عموم هم‌وطنان و شهروندان در پارک‌ها، تفرجگاه‌ها، گردشگاه‌ها حضور یافته و به تفریح می‌پردازند؛ امسال به دلیل تقارن روز ۱۳ فروردین با ایام ماه مبارک رمضان، پیش‌بینی ما این است اغلب ترددهای روز طبیعت در ساعات عصر متمرکز و بوستان‌ها، تفرج‌گاه‌های شهری و مناطق طبیعی حاشیه و اطراف شهرها، با حجم قابل توجهی از تردد مواجه شود.

رئیس پلیس راه استان لرستان عنوان کرد: رانندگان وسایل نقلیه باربر و همچنین وانت‌بارها از حمل و جابجایی مسافر در محل حمل بار جداً خودداری کرده و در صورت حمل مسافر در محل بار ضمن اعمال قانون، اقدامات لازم جهت برگشت دادن خودرو به مبدا حرکت انجام خواهد شد.

وی گفت: به رانندگان توصیه می‌شود از توقف در خط‌های عبور همچنین توقف وسایل نقلیه در حاشیه راه‌ها برای عرضه و خرید و فروش کالا که موجب تجمع اشخاص یا وسایل نقلیه در محل یا انحراف دید یا کاهش توجه رانندگان از رانندگی و احتمال وقوع تصادف گردد اجتناب کنند.

زارعی تصریح کرد: شهروندان عزیز مراقب کودکان و سالمندان باشند و از رها کردن آنها در کنار راه و بازی کردن بچه‌ها در خیابان‌ها و معابر اصلی و در محلی که خانواده‌ها نشسته‌اند جلوگیری کنند.

وی گفت: شهروندان و رانندگان ضمن مدیریت زمان رفت و برگشت، برنامه‌ریزی و زمان برگشت را به ساعات پایانی روز موکول نکرده و با ماموران پلیس راهور همکاری لازم را داشته باشند.

رئیس پلیس راه استان لرستان با بیان اینکه در روز طبیعت پلیس با تخلفات حادثه ساز، سرعت و سبقت‌های غیر مجاز با قاطعیت برخورد خواهد کرد، اظهارداشت: شهروندان عزیز از گذاشتن سبزه بر روی سقف، کاپوت یا صندوق عقب خودرو پرهیز کنند زیرا افتادن سبزه در کف خیابان‌ها باعث لغزندگی و بروز حادثه می‌شود.

وی افزود: رانندگان از عجله و شتاب پرهیز و با صبر و حوصله در رانندگی از وقوع تصادفات و حوادث ناگوار جلوگیری کنند و با پایبندی به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و با مد نظر قرار دادن شعار سال پلیس راه (نشاط بهار، پرهیز از خطر، آرامش در سفر) سفری خوب و خاطره‌ای خوش را در روز طبیعت برای خود و خانواده‌شان ایجاد کنند.

انتهای پیام/