کارشناس مسائل سیاسی نوشت: رهبری حکیمانه نظام و حضور ملت سرافرازهمیشه در صحنه،‌ مهم‌ترين عوامل حفظ وتداوم جمهوری اسلامی از خطرات و توطئه‌ها بوده‌اند.

به گزارش سفیرافلاک، انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره) و مجاهدت‌های ملت شریف ایران در ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ به پیروزی رسید تا به عمر طاغوت و استبداد و استکبار در ایران خاتمه دهد.

پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن ۵۷، در روز دوازدهم فروردین کامل شد؛ مردم مسلمان ایران با حضور آگاهانه و متعهدانه در اولین انتخابات آزاد تاریخ ایران، نظام مقدس جمهوری اسلامی را برای اداره کشور انتخاب کردند.پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن سال ۱۳۵۷، به دعوت بینانگذار انقلاب اسلامی همه‌پرسی حکومت جمهوری اسلامی ایران در روزهای ۱۰ و ۱۱ فروردین ۱۳۵۸ در سراسر ایران برگزار شد و ۹۸/۲ واجدین شرکت در همه‌پرسی با دادن رای «آری»، با برقراری حکومت جمهوری اسلامی موافقت کردند.

۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی ایران در تاریخ انقلاب اسلامی ایران یک روز تاریخی و به یاد ماندنی است که بخشی از تاریخ پر افتخار نظام اسلامی را شامل می‌شود.در روز ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی ایران نوع نظام به عنوان جمهوری اسلامی توسط مردم با رای بالا انتخاب شد. نظامی که در آن دو رکن اساسی جمهوریت و اسلامیت هر دو با هم لحاظ می‌شود و حکمرانی تاسیس می‌شود که سابقه تاریخی ندارد، حکمرانی که از روی الگوی حکومت نبوی و علوی اقتباس شده است، حکومتی را که، ولی فقیه مجتهد جامع الشرائط زمام امور آن را بر عهده دارد.

در روز پربرکت ۱۲ فروردین که روز جمهوری اسلامی ایران نامیده شده است، نظامی متولد شد که نور اسلام عزیز را دگر باره، نه فقط در ایران، بلکه در سراسر جهان متجلّی ساخت.شعار اصلی انقلاب، استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی بود که میلیون‌ها ایرانی آزاده و مسلمان در طول مبارزه‌ ها در جای جای ایران اسلامی فریاد کشیده بودند.

این شعارها، حکومتی را پایه ریزی می‌کرد که عدالت اسلامی، از هدف‌های والای آن بود که در ۱۲ فروردین این شعارها به رای ملت ایران گذاشته شد که با اکثریت قاطبه رای دهندگان مورد تایید قرار گرفت .جمهوری اسلامی ایران، ‌در حالی در روز ۱۲ فروردین امسال خود را جشن می گیرد که بیش از چهار دهه پرافتخار، ‌سرد و گرم روزگاررا چشیده و پستی و بلند‌ی‌های آن را پشت سر گذاشته است به گونه‌‌ای که اگر فهرست حوادث این چهار دهه ، بدون قید تاریخ ،‌ به دیگران ارائه شود،‌ همه آن‌ها گمان خواهند برد که این فهرست بلند بالا،‌ نه متعلق به چهار دهه ،‌که حوادث ۱۰۰ ساله یک ملت است.

ناآرامی های اول انقلاب ،‌ جنگ های داخلی و آشوب های تجزیه طلبان ، ترورهای پرشمار ،‌ تحریم های اقتصادی،‌ جنگ هشت ساله ،‌ بحران‌های بین المللی،‌ کارشکنی‌های داخلی و خارجی،‌ کودتاهای نافرجام ،‌ فراز و نشیب‌های اقتصادی، جنگ ترکیبی وشناختی و … همه و همه بر انقلاب نوپای مردم ایران و نظام برآمده از دل آن تحمیل شدند تا بلکه بتوانند جمهوری اسلامی را براندازند و به تعبیر آمریکایی‌ها ،‌تغییررژیم( R e gim change ) را در ایران محقق سازند ولی اینک،‌ نظام جمهوری اسلامی ‌ چهل و چهار ساله شده است و حتی مقامات آمریکایی نیز به این نتیجه رسیده‌اند که تاریخ مصرف ادبیات سرنگونی جمهوری اسلامی،‌ به پایان رسیده و باید با همین نظام حکومتی کنار بیایند و با آن گفتگو کنند.

حال سوال اینجاست که برغم توفان‌های سهمگینی که در این چهار دهه و به وی‍ژه در دهه اول انقلاب، علیه جمهوری اسلامی به راه انداخته شد،‌ چه عواملی باعث نگهداشت جمهوری اسلامی و مصون ماندن آن شد؟ در این باره،‌ البته سخن بسیاراست لکن این یک باور عمومی و واقعیت عین است که رهبری حکیمانه نظام و حضور ملت سرافرازهمیشه در صحنه،‌ مهم‌ترین عوامل حفظ وتداوم جمهوری اسلامی از خطرات و توطئه‌ها بوده‌اند.

انتهای پیام/