کارشناس بازار سرمایه گفت: معافیت مالیاتی، امنیت از خطرات سرقت، معافیت‌های مالیاتی از جمله مزیت‌های خرید گواهی سپرده شمش طلا است.

به گزارش سفیرافلاک،مهدی بیات منش اظهار داشت: گواهی سپرده شمش طلا مزیت های مختلفی دارد یکی از مزیت های آن برای دولت جذب نقدینگی و سرمایه های سرگردان وجلوگیری از سفته بازی است. مورد دیگر این که امکان دریافت دارایی فیزیکی شمش سخت تر از ربع سکه است و این گواهی می تواند به ثبات بازار سکه و کاهش حباب آن کمک کند.

وی افزود: برای سرمایه گذاران خرد و کلان، ریسک کاهش ارزش ارز (داخلی ریال در کوتاه مدت و بلند مدت و ریسک ارز خارجی دلار و یورو و.. را در بلند مدت) را جبران می کند. امکان فروش مویرگی و گرمی و بهتر را برای تولید کننده بصورت گرمی فراهم می کند در حالی که قبلا تنها تولید کنندگان تنها امکان فروش کیلوگرمی و نه گرمی را از طریق بورس کالا داشتند.

کارشناس بازار سرمایه عنوان کرد: بازار بسیار بزرگی برای تولیدکنندگان به اندازه صدها برابر از نظر تعداد مشتریان در بورس کالا به سبب کدهای جدید خودرو فراهم شد که این روش به شیفت همزمان مشتریان به بازارهای کالایی از جمله مشتقات شمش کمک می کند.

وی تصریح کرد: معافیت مالیاتی،امنیت از خطرات سرقت از دیگر موارد مزیت های گواهی سپرده شمش طلا است.

انتهای‌پیام/

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان