تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا گفت: 12 فروردین، روز اتحاد ملت برای تثبیت نظام جمهوری اسلامی ایران است که در این روز اراده مردم به نمایش گذاشته شد.

به گزارش سفیرافلاک، حدود دو ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، همه‌پرسی در کشور برگزار شد تا مردم به پای صندوق‌های رای بیایند، ملت ایران که از همان ابتدا شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی را سر می‌دادند در واقع اعلام کردند که چه نوع حکومتی را می‌خواهند و از همین رو، با شور خاصی به پای صندوق‌های رای آمدند.

ملت ایران با تک‌تک رای‌های خود، نظام جمهوری اسلامی ایران را انتخاب کردند که بیش از ۹۸ درصد مردم به این نظام رای دادند و نخستین گام را برای تثبیت انقلاب برداشتند.

طی این سال‌ها اگرچه گردبادها و توفان‌های سهمگینی از سوی دشمن برای ضربه به انقلاب وارد شده اما انقلاب اسلامی ایران به پشتیبانی مردم و با درایت رهبری مقتدرتر به راه خود ادامه می‌دهد.

ملت ایران در همه صحنه‌ها و عرصه‌ها حضور پرشوری داشته و طی این چهار دهه نشان داده‌اند که همواره پشتیبان نظام و ولایت‌فقیه هستند.

در همین راستا به مناسبت ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی ایران گفتگویی تفصیلی با امیرعلی حیدر امیری تحلیلگر سیاسی غرب آسیا انجام شده است که مشروح آن را در زیر می‌خوانید.

مهمترین دستاوردهای نظام در حوزه مردم سالاری و توجه به نظر مردم چیست؟

زمانی که انقلاب اسلامی ایران با درایت امام خمینی(ره) در سال ۵۷ به پیروزی رسید، برخلاف خیلی از انقلاب‌های دنیا که مردم در سرنوشت کشور دخیل نیستند ولی امام(ره) اصرار داشت که مردم باید خودشان انتخاب کنند.

در همین زمان بود که برخی از دست پروده‌های ضد انقلاب سعی داشتند، رای مخالف بدهند ولی ملت ایران با راهنمایی امام(ره) و روحانیت به جمهوری اسلامی ایران رای آری داده و توطئه ضد انقلاب و دشمنان ناکام ماند.

رمز ماندگاری و ثبات نظام علیرغم توطئه‌های دشمنان چیست؟

در واقع حضور مردم در روز ۱۲ فروردین نشان دهنده اقبال رهبری به مردم و مهم بودن نظر ملت بود که این اقدام در دنیا بی‌نظیر و در همیشه تاریخ ماندگار است، کشوری که تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، به صورت شاهنشاهی و کودتا اداره می‌شد و مردم در سرنوشت کشور سهیم نبودند اما با پیروزی انقلاب، مردم توانستند در سرنوشت کشور نقش خود را به خوبی ایفا نمایند.

ملت ایران با حضور پرشور در ۱۲ فروردین، همراهی خود را نشان دادند و دشمنان نیز از همان بدو پیروزی انقلاب توطئه‌ها، جنگ، فتنه و ترفندهای دیگری را به کار گرفتند ولی موفق نشدند و نظام جمهوری اسلامی ایران ماندگار و تثبیت شد.

طی این سال‌ها به برکت پشتیبانی مردم و حضور رهبری، ایران در عرصه بین‌المللی، سازندگی، علمی، پژوهشی و سایر عرصه‌ها درخشیده است و این نوع مردم‌سالاری دینی بر مبنای خواست و اراده مردم بی نظیر است.

چگونه این نظام نوید بخش بیداری ملت‌ها شده است؟

ملت ایران در چنین روزی به پای صندوق‌های رای آمدند و برای همیشه، نظامی را انتخاب کردند که توانست در بخش‌های آموزشی، بهداشتی و خدمت‌رسانی تحول را ایجاد کند و نظام توانست روحیه خودباوری را به مردم ببخشد، مردم با این اتفاق به خودباوری رسیدند و این الگوی نظام مردم‌سالاری دینی در دنیا خود را نشان داد که امروز الگویی برای کشورهای جهان شده است.

پیروزی انقلاب اسلامی ایران و تبدیل به الگو شدن در دنیا، نوید بخش بیداری ملت‌ها شده است و امروز کشورهای زیادی از این انقلاب الگو می‌گیرند و در برابر نظام سلطه ایستاده‌اند.

ملت ایران طی این سال‌ها چگونه مُهر تایید به آرای ۱۲ فروردین زده‌اند؟

در ۴۴ سال عمر با برکت انقلاب اسلامی ایران، ۴۳ انتخابات برگزار شده است و حضور پرشور مردم در هر انتخابات در واقع همان تایید رای به جمهوری اسلامی ایران است که ملت ایران در همه صحنه‌ها از جمله راهپیمایی، انتخابات و سایر صحنه‌ها حضور بسیار چشمگیری داشته‌اند.

ملت ایران در مراسم ارتحال امام(ره)، در راهپیمایی‌ها، مراسم تشییع شهید حاج قاسم سلیمانی بار دیگر تایید این نظام است و نشان دادند در همه صحنه‌ها حضور دارند، ملتی که طی این سال‌ها همیشه بیدار و همراه انقلاب برای رسیدن به اهداف تلاش کرده است.

باید قدر این ملت را دانست که از بدو پیروزی انقلاب و همان روز ۱۲ فروردین سال ۵۸ تاکنون همیشه پای کار بوده و مسئولان می‌توانند خدمت‌رسانی به مردم را مضاعف نمایند.

انتهای پیام/