استاندار لرستان گفت: ۱۲ فروردین نشان دهنده افقی نورانی از آینده‌ای است که عزت و سر افزاری ایران اسلامی عالم‌گیر شده است.

به گزارش سفیرافلاک، فرهاد زیویار در پیامی به مناسبت ۱۲ فروردین اظهارداشت: ملت عزیز ایران اسلامی در طول تاریخ پر فراز و نشیب خود، حوادث و بزنگاه‌های سترگی را دیده و صفحات خاصی از تاریخ بشری را رقم زده است، خصوصا در سده‌های اخیر، این ملت بزرگ شاهد کشاکش‌ها و رنج‌ها و ظلم‌هایی بوده که به‌واسطه حکام نالایق و استعمارگران مستکبر بر ضمیر ایرانیان جاری شده است وگاه پاره‌ای از ایران را جدا کردند و گاه مجاهدان و علما و آزادگان این وطن را در غل و زنجیر کردند، تاریخ ایران اسلامی در سده‌های معاصر سراسر عبرت و محنت است.

از آنجا که اراده الهی بر عزت این سرزمین قرار گرفته و حب به خاندان عصمت و طهارت در نهان خانه دل مردمان ایران سکنی گزیده است، طلوع انقلاب اسلامی به زعامت، سید جلیل القدری که چون نیایش علی مرتضی(ع)، شجاعت را با حکمت و اخلاص در وجود خویش یکجا داشت، بالاخره ایران را پس از صدها سال به عزت الهی رساند.

۱۲فروردین در تاریخ ایران و حتی در تاریخ بشری روزی تعیین کننده و از ایامی است که به تعبیر امام امت «یوم الله» لقب می‌گیرد و اینکه به فاصله کوتاهی پس از پیروزی انقلاب حضرت امام (ره)، اصرار بر برگزاری همه‌پرسی برای تعیین نوع حکومت دارند و ملت با صندوق رأی، برای خویش «جمهوری اسلامی» را رقم می‌زنند، نشان از جایگاه رفیع رأی ملت و اشاره به شیوه جدیدی از مردم سالاری است که به تعبیر مقام معظم رهبری، مردم سالاری دینی لقب گرفت.

فرا رسیدن ۱۲فروردین هر ساله ضمن یاد‌آوری راهی که ملت ایران پیموده است، نشان‌دهنده افقی نورانی از آینده‌ای است که عزت و سرافزاری ایران اسلامی عالم‌گیر شده و سایر ملل نیز به تأسی ملت ایران، از خوف و وابستگی به مستکبران عالم رهایی یابند.

انتهای‌پیام/