شهید «محمد آصفی» در وصیتنامه‌اش نوشته شده است: عمر دنیا کوتاه است و ناپایدار، ولایت‌فقیه را رها نکنید.

به گزارش سفیرافلاک، شهید محمد آصفی در تاریخ سی‌ام فروردین ۱۳۴۴، در روستای دوزان از توابع شهرستان الیگودرز چشم به جهان گشود. پدرش حسین‌، کشاورز بود و مادرش جمیله نام داشت. تا پایان دوره متوسطه درس خواند و دیپلم گرفت. معلم بود. به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. نهم بهمن ۱۳۶۵، در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. اثری از پیکرش به دست نیامد. مزار یادبود او در زادگاهش واقع است.

وی در وصیتنامه خود نوشته است:

بسم الله الرحمن الرحیم
سپاس خداوند را که انسان را آفرید و او را هستی داد. صلوات و سلام خداوند بر انبیاء و اولیای الهی بالاخص خاتم رسولان، حضرت محمد(ص) و آل او باد. سلام و تحیت خداوند بر رهبر بزرگوار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی و درود بی حد خداوند بر شهدای اسلام از آغاز تاکنون که با نثار خون خویش شجره توحیدی را آبیاری کردند.

اکنون که انقلاب اسلامی می‌رود تا ریشه‌های کفر و نفاق را در جهان برکند و اسلام و مسلمین را شرفی دوباره بخشد و زمینه را برای تشکیل حکومت جهانی وارث نبوت و امامت، حضرت صاحب الامر(عج) فراهم نماید. وظیفه شرعی ماست که با تمام وجود خویش از این انقلاب حفاظت کنیم. انقلابی که اسلام و قوانین آن را حاکم کرد و اسلامی که جان بهترین بندگان خدا فدای گشته تا امروز. اینگونه به دست ما رسیده است اینک حجت خدا عیان گردیده است و زمان امتحان الهی است، این جمهوری اسلامی نوپا محتاج به نگهبانی است و مسئولیت می‌طلبد هرکس هر اندازه می‌تواند بایستی خدمت به اسلام نماید.

ستایش خداوند را که بر این امت لیاقت داد و منت نهاد و ما را در برهه‌ای از زمان قرار داد که به وسیله رهبری عالی قدر راه حق از باطل عیان گردید و این از نعم بزرگ الهی است که نصیب گذشتگان نگشت. بایستی قدر این نعمت را بدانیم و حق را ادا کنیم.

اگر قدرشناس این نعمت نباشیم بایستی منتظر عذاب خداوند باشیم. قدرشناسی این نعمت به این است که امروز همه توان خویش را در اختیار جنگ قرار دهیم. امروز چشم امید مسلمانان و مستضعفان به این انقلاب دوخته شده است و سرنوشت این انقلاب وابسته به جنگ است. امروز هستی تشیع در خطر است. تشیعی که در طول تاریخ همواره مظلوم تاریخ بوده است و با خون رشد کرده است و اینک نیز در برهه‌ای از زمان قرار گرفته است که به مراتب بیشتر از گذشته احتیاج به جانبازی و فداکاری دارد.

پدر و مادر عزیزم! خداوند از شما راضی باشد. می‌دانم که آنگونه که بایستی حق شما را ادا نکردم و فرزند خوبی برای شما نبودم که در زندگی زیاد اذیتتان نمودم، طلب حلالیت می‌نمایم. من خود را شرمنده درگاه الهی می‌دانم و اگر توفیق شهادت نصیبم گشت نه به لحاظ لیاقتی بود که داشتم بلکه قطعاً تفضل الهی بوده است. و اگر رحمت خداوند شامل ما نشود، خود را مستحق شدیدترین عقوبت‌ها می‌دانم. از طرفی شرمنده شما هستم نه آنگونه که بایست زحمات شما را جبران نکردم هر چندکه نمی‌توانستم جبران کنم. انشاءالله که خداوند به شما توفیق صبر و تحمل مرگ مرا عطا نماید و شما نیز از خدا بخواهید که این قربانی را از شما قبول کند.

مادرم ! در شهادت من گریه کن و خوب هم گریه کن که گریه همواره حربه‌ای در دست شیعه بوده است. بانی این گریه فاطمه زهرا(س) بوده است. اما بدان که نه گریه‌ای که دشمن را خوش آید. بلکه گریه‌ای که چون پتک بر مغز منافق و مغز جاهل فرود آید.

پدر و مادرم! ما این راه را عارفانه برگزیده‌ایم و همه ارزش انسان در هستی این است که موجودی مختار است و خوشا به حال آنان که خوب انتخاب می‌کنند.

مادرم! ما ناکام نمرده‌ایم اگر مرگ ما قبول و قابل درگاه حق افتد سعید واقعی ما هستیم و انشاءالله که قبول افتد و در کنار حوض کوثر منتظر شما هستم. از خواهرانم نیز طلب عفو می‌نمایم. خوب می‌دانم آنگونه که می‌بایست حق برادری را ادا نکردم و از این جهت خود را مدیون شما می‌دانم لیکن بدانید که این تقدیر الهی است و امیدوارم شکوه نکنید. سفارشم این است که تقوا و عفاف را پیشه کنید. محجوب و محجب باشید. فرایض دینی‌تان را خوب به‌جا آورید و لحظه‌ای از درس خواندن و کسب علم کوتاهی نکنید. بدانید که شما خانواده شهید هستید و مردم انتظارات دیگری از شما دارند. مبادا موجب رنجش کسی شوید. شما را به تقوای الهی سفارش می‌کنم. بدانید که عمر دنیا کوتاه است و ناپایدار. سفارشم به برادران پایگاه مقاومت و همه دوستان این است که بیش از پیش سنگر خویش را حفظ کنید. هیچ چیز سبب نشود که سنگر مقدس را ترک کنید.

بدانید که با شهادت هر شهید مسئولیت شما سنگین‌تر می‌شود و رسالتتان خطیر. برای خدا کار کنید و به حرف این و آن گوش نکنید که کار برای خدا دلسردی ندارد.

در خاتمه از همه بستگان و آشنایان و دوستان طلب حلالیت می‌نمایم. اگر کسی از جانب من ناراحتی دارد، امید است که مرا عفو نماید. ضمناً کتابهایم را برای خواهرانم بگذارید و اموال مختصری که دارم از قبیل ساعت، رادیو و … همه را صرف پایگاه مقاومت نوساز نمایید.

سفارش آخر و همه حرف دل من این است که امام؛ مبادا او را تنها بگذارید. 
ای مردم! به خدا خیر دنیا و آخرت شما در پیروزی از ولایت فقیه است.

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار !

انتهای پیام/