رئیس اداره امور عشایر بروجرد گفت: در ایام نوروز امسال 11 هزار و 600 مسافر از نوروزگاه و سیاه‌چادرعشایری بازدید کردند.

نوراله مصطفی‌نژاد در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهارداشت: امسال همزمان با ایام نوروز، نوروزگاه و سیاه‌چادرعشایری در میدان ورودی شهرستان برپا شد که در این نوروزگاه زندگی عشایری به نمایش گذاشته شد.

وی افزود: در راستای برپایی این نوروزگاه، محصولات عشایری شامل صنایع دستی، محصولات لبنی، گیاهان دارویی عرضه شد که بسیار مورد استقبال مسافران نوروزی قرار گرفت.

رئیس اداره امور عشایر بروجرد تصریح کرد: در مجموع ۱۱ هزار و ۶۰۰ مسافر نوروزی از نوروزگاه عشایری و سیاه‌چادر بروجرد بازدید کردند که دو تور گردشگری نیز از تهران راهی بروجرد شده و از این سیاه‌چادر بازدید داشتند.

وی بیان کرد: در کنار برپایی غرفه‌هایی برای عرضه محصولات عشایری، اقامتگاهی برای اسکان مسافران نوروزی فراهم شده بود که گردشگران می‌توانستند از غذاهای طبخ شده استفاده کنند و با زندگی عشایری، آداب و رسوم و غذاهای آنها آشنا شوند.

مصطفی‌نژاد با اشاره به استقبال گردشگری از نوروزگاه عشایری بروجرد، خاطر نشان کرد: همزمان با برپایی سیاه‌چادر عشایری و نوروزگاه، مسئولان کشوری و استانی از این نوروزگاه بازدید داشتند که با توجه به ظرفیت‌های لازم، در صورت توجه و مساعدت بیشتر به امور عشایر، می‌توان برنامه‌های مختلف دیگری را برگزار و توانایی‌های عشایر را نشان داد.

انتهای پیام/