رئیس شبکه بهداشت و درمان الیگودرز گفت: دستگاه پیشرفته آنژیوگرافی قلب و تجهیزات جراحی قلب باز در بیمارستان الیگودرز نصب می‌شود.

به گزارش سفیرافلاک، حمزه طولابی عصر امروز در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: سال گذشته پروژه‌های بسیار خوبی در حوزه بهداشت و درمان در این شهرستان به بهره‌برداری رسیده که می‌توان اصلاح فضای زایشگاه و فعالیت ۵ واحد زایشگاهی در سطح شهرستان با تمام امکانات، راه‌اندازی بخش ۱۲ تختخوابی دیالیز در بیمارستان شهید ولیان و مرکز ماموگرافی ابزار تشخیص سرطان با نرخ دولتی اشاره کرد.

وی افزود: طی مکاتبات و اقدامات کارشناسی مراکز درمانگاهی در روستاهای ده نصیر و ززم به مرکز جامع سلامت تبدیل می‌شود؛ واگذاری بخش تزریقات به بخش خصوصی فسادزاست ولی برای جلوگیری از این مورد دانشگاه علوم پزشکی اقدامات مناسب را انجام خواهد داد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان الیگودرز با اشاره به بازسازی ۱۰ خانه بهداشت و احداث ۲ خانه بهداشت با همکاری بنیاد علوی، عنوان کرد: از مهم‌ترین برنامه‌های سال جاری، افتتاح درمانگاه امامزاده محمد بن حسن (ع) و درمانگاه بزنوید، آموزشی کردن بیمارستان شهید ولیان، نصب دستگاه پیشرفته آنژیوگرافی قلب، تجهیزات جراحی قلب باز برگزاری آزمون استخدامی و جذب نیروی توانمند در حوزه‌های مختلف درمانی با اولویت بومی خواهد بود.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون از فاز سخت‌افزار عبور کردیم ولی مهم‌ترین چالش بهداشت و درمان شهرستان کیفیت نیروی انسانی و توانمندسازی آن‌ها که با آموزشی کردن بیمارستان‌های شهرستان این چالش برطرف خواهد شد.

طولابی بیان کرد: روزانه بیش از ۱۶۰۰ نفر مراجعه‌کننده به مراکز درمانی داریم و انتظار داریم که شهروندان در صورت هرگونه مشاهده تخلف آن را به شبکه بهداشت و درمان شهرستان گزارش دهند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان الیگودرز بیان کرد: سال گذشته ۸ میلیارد تومان برای پروژه‌های مصوب شده سفر ریاست جمهوری در تکمیل ساختمان درمانگاه شهر چمن سلطان، احداث درمانگاه امامزاده محمد بن حسن (ع) و ۷۵ درصد در ساختمان درمانگاه شهر تیتکان بزنوید هزینه شده است.

وی با اشاره به وضعیت نامناسب ارائه خدمات در سایر مراکز درمانگاه خصوصی و تأمین اجتماعی بیان کرد: درمانگاه تأمین اجتماعی، درمانگاه فرهنگیان و بعضی درمانگاه خصوصی همکاری خوبی با حوزه بهداشت و درمان شهرستان نداشته و بار خدمات‌رسانی این مراکز بر دوش شبکه و بهداشت و درمان است همچنین چندین میلیارد از تأمین اجتماعی طلبکار هستیم.

طولابی با قدردانی از زحمات مسئولان و پرسنل شبکه بهداشت و درمان شهرستان گفت: درمجموع ۷۰ میلیارد تومان بدهی به داروخانه‌ها و شرکت‌های دارویی داریم ولی اقدامات خوبی در حوزه سلامت صورت گرفته و در سال جدید نیز اقدامات مناسبی درزمینهٔ ساخت‌وساز و خدمات ارائه خواهد شد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان الیگودرز بیان کرد: پدیده زیرمیزی نیازمند اقداماتی به‌صورت گسترده در سطح کشور که حاصل عدم بروز رسانی تعرفه‌های خدمات پزشکی، ضعیف بودن نظام بیمه و… است و احداث بیمارستان خصوصی و تقویت بیمه تکمیلی از اقدامات مهم در سطح شهرستان برای مبارزه با زیرمیزی است.

وی گفت: متأسفانه ساخت‌وسازهای مشابه و به‌اصطلاح تیپ در سطح کشور سبب شده مراکز درمانی با نواقص زیاد و مشابه در سطح کشور ساخته شود که درمانگاه حضرت ابوالفضل (ع) بیمارستان امام جعفر صادق (ع) از این نمونه است که به دانشگاه علوم پزشکی مربوط نیست و باید ساخت‌وسازها با نظارت بیشتری صورت گیرد.

انتهای‌پیام/