معاون استاندار لرستان گفت: موضوع عفاف و حجاب مطالبه عموم مردم لرستان است و اماکن عمومی و دستگاه‌های اجرایی ملزم به رعایت این مهم هستند.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان، مجید منعمی در نخستین شورای راهبردی حجاب و عفاف سال ۱۴۰۲ در استانداری لرستان اظهارداشت: موضوع حجاب و عفاف موضوعی اجتماعی، سیاسی است و همچنین در حوزه پدافند غیرعامل باید به آن توجه شود.

وی با بیان اینکه موضوع حجاب و عفاف هم ممکن است موضوعی امنیتی در جغرافیای جمهوری اسلامی تلقی شود، افزود: لرستان در موضوع حجاب نسبت به سایر استان‌های کشور اوضاع مناسبی دارد اما باید در این حوزه شرایط مناسب‌تری ایجاد شود.

معاون سیاسی، امنیتی استانداری لرستان تصریح کرد: توجه به موضوع حجاب و عفاف در لرستان امر مهمی است و علاوه بر مسئولیت اجرایی در استان، یک مطالبه جدی و دغدغه‌مندی اساسی است.

منعمی با تاکید بر اینکه دولت مخالف هرگونه ناهنجاری اجتماعی است، گفت: در جلسات متعدد طرح‌های چهارگانه مقابله با بی‌حجابی تعریف شده و در حال اجرا است اما در مقطعی امکان ورود بیشتر وجود نداشت.

وی عنوان کرد: در راستای موضوع عفاف و حجاب جلسات متعددی برگزار شده است و مصوبات اساسی در این زمینه مصوب شده و در لرستان بومی‌سازی شده است که اکنون در دست اقدام و اجرا هستند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: در خصوص موضوعات اماکن و اصناف اقدامات موثری انجام خواهد شد و همچنین در خصوص ادارات نیز این مهم مورد تاکید است و پذیرفتنی نیست که در ادارات حجاب رعایت نشود.

وی افزود: بالاترین مقام هر اداره نسبت به موضوع حجاب مسئول است و باید پاسخگو باشد و در صورت گزارش از هر اداره، مسئول مربوطه مورد پیگیرد قرار خواهد گرفت.

منعمی در خصوص ارائه خدمات به افراد بی‌حجاب، بیان کرد: این دستورالعمل نیز ابلاغ شده است و دارای ابعادی است که به دستگاه‌های مربوطه ابلاغ شده و باید به دقت اجرا شود، درصورتی که ادارات قرار‌دادهایی با اماکن بی‌توجه به موضوع حجاب و عفاف داردند، قراردادها را لغو کنند و نباید دستگاه‌های اجرایی منجر به تقویت ساختارهای این چنینی شوند.

وی با بیان اینکه ساختار دولت دغدغه‌مند به موضوع حجاب و عفاف است، اظهار داشت: این موضوع نباید به صورت شخصی اجرایی شود و از مسیر صحیح و تعریف شده با تشخیص درست پیگیری شود، همچنین نوع برخوردها باید خروجی منطقی داشته باشد وتدبیر کردن این موضوع بسیار مهم است و نباید از رهنمودهای رهبری جلوتر برویم و یا از طرفی عقب بمانیم و کیان اسلام در معرض خطر قرار گیرد.

معاون استاندار لرستان با بیان اینکه رهنمودهای رهبری در هر مسیری چراغ راه است، افزود: چالش حجاب و عفاف در سال‌های گذشته در قالب شبیخون فرهنگی و جنگ نرم هشدار داده شد و الان فضای حجاب و عفاف از معبر و راه همان شبیخون فرهنگی اتفاق افتاده است.

منعمی عنوان کرد: با ارائه راهکار درست توسط عناصر فرهنگی استان این موضوع باید مدیریت شود و دستگاه‌های فرهنگی باید در این راستا اقدامات تاثیرگذاری داشته باشند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان تصریح کرد: لرستان استانی مسافرپذیر است و همه ما ملزم به رعایت شئونات اسلامی هستیم و عفاف و حجاب یکی از مهمترین موضوعات است، لرستان استانی با فرهنگ اصیل و معتقد به حجاب و عفاف است و مردم استان این موضوع را رعایت می‌کنند و مطالبه عموم مردم این است که این موضوع به صورت مداوم پیگیری شود و در این راستا در ابعاد عمیقی باید اقدام شود.

انتهای‌پیام/