معاون استاندار لرستان از درآمد ۳۰۰ میلیاردی گردشگری در ایام نوروز در استان لرستان خبر داد.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان احمدرضا دالوند اظهارداشت: درآمد ۳۰۰ میلیارد تومانی گردشگری برای لرستان در شرایطی بوده که در ایام نوروز حدود هفت میلیارد تومان از محل فروش صنایع‌دستی نصیب اقتصاد استان شده است.

وی به آمار کاهشی فوتی‌های ناشی از تصادفات در تعطیلات نوروز امسال اشاره کرد و افزود: در جاده‌ها ۱۸ درصد و در شهرها ۳۳درصد کاهش فوتی ناشی از تصادف را نسبت به سال گذشته داشته‌ایم.

معاون استاندار لرستان قلعه تاریخی فلک‌الافلاک را چهارمین اثر پربازدید کشور در ایام نوروز عنوان کرد و گفت: در تعطیلات نوروز بیش از ۱۲۴هزار بازدید از این اثر تاریخی انجام شده که بعد از تخت جمشید، کاخ سعدآباد و چهل ستون به عنوان چهارمین اثر پر بازدید در نوروز امسال معرفی شد.

دالوند با اشاره به اقدامات موثر در اجرای پروژه‌های عمرانی برای کاهش تصادفات بیان کرد: توجه ویژه به محورهای مواصلاتی و پیچ‌های حادثه‌خیز استان از مهم‌ترین این اقدامات بوده است که ساماندهی پیچ حادثه‌خیز گاوکش دلفان، چهارخطه خرم‌آباد به کوهدشت و چهارخطه ازنا به شازند مهم‌ترین این پروژه‌ها هستند.

در ادامه حمید کشکولی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری لرستان ساعت شروع کار ادارات تا پایان ماه مبارک رمضان را هشت صبح عنوان کرد و گفت: این تصمیم به صورت مکتوب نیز به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده و ساعت پایان کار اداری در این ایام نیز ۱۴:۳۰ است و ساعت شروع کار اداری در لیالی قدر ۹ صبح خواهد بود.

انتهای‌پیام/