استاندار لرستان گفت: مردم استان لرستان همواره التزام خود را طی این سال‌ها به انقلاب و اسلام نشان داده‌اند.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان، فرهاد زیویار در جلسه شورای اداری اظهارداشت: لرستان استان غیرت بوده و در مقوله عفاف و حجاب می‌بایست محل آسیب نباشد، با توجه به تأکید رهبر معظم انقلاب بر رعایت حجاب و همچنین دیدگاه امام خمینی(ره) در این خصوص، مردم لرستان شناسنامه تاریخی مشخصی داشته و در بحث پوشش همواره زبانزد بوده‌اند و مردم استان لرستان همواره التزام خود را به انقلاب و اسلام نشان داده‌اند.

وی با اشاره به این موضوع که خداوند متعال عدل و تعادلش را در حلال و حرام‌ها معیار قرار داده است، تصریح کرد: لرستانی‌ها که در غیرت همواره پیشقدم بودند نسبت به موضوع حلال و حرام در پوشش ظاهری حرف‌های زیادی برای گفتن داشته و دارند.

زیویار همچنین به ایجاد جایگاه ولایت در فضای باستانی قلعه فلک‌الافلاک در ایام نوروز اشاره کرد و گفت: مردم استان در طول سالیان متمادی ثابت کردند که می‌توانند ارتباط معنویات با آثار تاریخی را به خوبی برقرار کنند.

وی بارش‌های رحمت الهی در سال فصول بارشی را نعمتی والا برشمرد و عنوان کرد: در هشت شهرستان استان که عمدتا جزء شهرستان‌های گرم و کم آب هستند بین ۳۲۰ تا ۴۲۰ میلیمتر بارندگی داشتیم که جای شکرگزاری دارد.

استاندار لرستان بخش مهمی از اقتصاد استان را وابسته به بارندگی دانست و افزود: برخی از شهرستان‌های استان از متوسط بلندمدت نیز بیشتر بارش داشته‌اند.

انتهای‌پیام/