ائمه جمعه لرستان با اشاره به اینکه پیشرفت‌های ایران در عرصه هسته‌ای، دشمن را عصبانی کرده است، گفتند: یکی از ضروریات جامعه اسلامی با توجه به تورم موجود، انفاق می‌باشد که امروز بایستی زنده شود.

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خرم‌آباد، اظهار داشت: مبارزه‌ای که نظام سلطه برعلیه ملت ایران طی این سال‌ها دنبال کرده این است که مردم را ناامید کند که باید توجه داشت یکی از راه‌های دمیدن امید به مردم، خدمت به مردم است که سبب می‌شود مردم امیدوار شوند.

وی افزود: ارتباط با مردم سبب نشاط مردم می‌شود و مردم را درصحنه علیه نظام سلطه حفظ می‌کند، هر مسئولی که به مراجعات حضوری مردم اعتنا نمی‌کند چون خودش ناامید است به امید مردم ضربه می‌زند و باید از ضربه به امید مردم دوری کرد.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: مردم باید احساس کنند که همه مدیران و مسئولان و مقامات، متعلق به مردم بوده و خیرخواه مردم هستند و باید دستگاه‌های بازرسی دقت کنند مسئولی که با تأخیر به اداره می‌رود و سکونت در محل خدمت ندارد و یا در تعطیلات، محل خدمت را ترک می‌کند از جنس مردم نیست.

وی تصریح کرد: همیشه از خدمات دولت سیزدهم تقدیر شده است و باید توجه شود بحث گرانی موجب اذیت مردم است و در کشور یک برنامه علمی و کارشناسی تدارک دیده شود برای اینکه گرانی کنترل شود و مردم به این میزان در رنج برای معیشت قرار نگیرند.

شاهرخی خاطرنشان کرد: در تولید خودرو رشد داشتیم، در فولاد و لوازم‌خانگی و انواع اقلام رشدهایی صورت گرفته که باید منجر به مهار تورم و بعد کنترل‌گرانی گردد، نمی‌شود از طرفی رشد تولید باشد و از طرفی کالاها گران شود و این امری است که مسئولان باید به این پاسخ دهند و در کلان کشور است ولی لرستان به دلیل نرخ بالای بیکاری و تورم، مردم ما در رنج بیشتری هستند.

امام‌جمعه خرم‌آباد خاطرنشان کرد: چادر و پوشش یک امر شرعی است، دشمن از این موضوع برای محافل سیاسی خود استفاده می‌کند و در محاسبات خود به این نتیجه رسیدند که برای حاکمیت بر کشورهای اسلامی باید پوشش را گرفت.

وی گفت: در جمهوری اسلامی ایران، انقلابی که شکل‌گرفته و هزاران شهید و جانباز و آزاده، به این منظور بوده که احکام اسلامی پیاده شود البته در برخی از امور نیازمند بازنگری اساسی هستیم به‌طوری‌که تهیه و توزیع لباس‌های مناسب لازم است.

شاهرخی خاطرنشان کرد: مکان‌های مختلفی برای پذیرایی در نظر گرفته‌شده است که گاهی متأسفانه محلی برای آسیب شده است که باید بازنگری کرد و باید مجموعه‌ای از کارهای ایجابی و سلبی رخ دهد تا منتهی به نتیجه شود.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان تصریح کرد: باید از آمران به معروف و ناهیان منکر حمایت شود و کسی نباید جرات کند آمر و ناهی که تذکر لسانی می‌دهد را پرخاش گوید البته توصیه‌شده این عزیزان تذکر لسانی با ملایمت همراه باشد.

وی با اشاره به شهادت سید مرتضی آوینی و صیاد شیرازی افزود: این بزرگواران جان خود را در راه آرمان‌ها و ارزش‌های اسلامی تقدیم کردند. 

پیشرفت‌های ایران در عرصه هسته‌ای، دشمن را عصبانی کرده است

حجت‌الاسلام سید علی حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بروجرد با اشاره به مبارزه با بدحجابی و بی‌حجابی، اظهار داشت: دشمنان به دنبال ترویج بدحجابی و بی‌حجابی در جامعه هستند که در راستای مبارزه با بی‌حجابی، طرحی آماده‌شده که اگر مصوبات آن اجرایی شود، بی‌حجاب نخواهیم داشت.

وی با اشاره به ۲۰ فروردین سالروز ملی فناوری هسته‌ای، افزود: دانشمندان پرتلاش این سرزمین پس از سال‌ها تلاش و کوشش به فناوری هسته‌ای دست یافتند که این اقدام و پیشرفت ایران، دنیا را متحیر کرد.

امام‌جمعه بروجرد عنوان کرد: علیرغم همه توطئه‌ها و تحریم‌هایی که از سوی دشمنان اعمال شد اما شاهد اقتدار و پیشرفت ایران هستیم و این پیشرفت‌ها، دشمنان را عصبانی کرده است.

وی تصریح کرد: شهادت دو مستشار ایران در سوریه، سند دیگری از جنایت آمریکا است و قطعاً پاسخ سختی به آن‌ها داده می‌شود، امروز اسرائیل در مسیر زوال قرارگرفته و در محاصره موشک‌های جبهه مقاومت قرار دارند که به‌زودی نابود می‌شوند.

حسینی بابیان اینکه یکی از علت‌های اصلی تورم، دلار است گفت: ضروری است تا دلار از معاملات حذف شود و کشورهای زیادی دلار را از معاملات خود حذف کرده و می‌طلبد که این کار در کشور اجرایی شود که با این کار تحریم‌ها بی‌اثر می‌شوند.

وی با تأکید بر مأنوس کردن کودکان با قرآن، بیان کرد: خانواده باید نسبت به قرآن آموزی فرزندان خود توجه ویژه‌ای داشته باشند تا آنها به نور قرآن منور شوند.

اهمیت انفاق در جامعه

حجت‌الاسلام ابراهیم طهماسبی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کوهدشت، اظهار داشت: فرصت عمر همانند برق در جلو چشم انسان عبور می‌کند لذا بایستی از فرصت ماه مبارک رمضان و سایر عبادات غافل نبود.

وی با اشاره به اهمیت انفاق در جامعه، افزود: روح تقوا و اطاعت از خداوند متعال بسیار مهم است؛ الآن یکی از ضروریات جامعه اسلامی با توجه به تورم موجود، انفاق می‌باشد که امروز بایستی زنده شود.

امام‌جمعه کوهدشت عنوان کرد: فردی که خود سیر بخوابد و مطلع باشد که همسایه و برادر مسلمانش گرسنه باشد به خداوند متعال ایمان نیاورده است؛ هر چیزی که انفاق کنیم خداوند روزی و جایگزین آن را به انسان می‌دهد.

وی تصریح کرد: در محلات شهرستان خوب است صندوق‌هایی مهیا شود و برادران دینی سهمی برای فقرا کنار بگذارند و حتی به مؤسسات خیریه شهرستان که زحمات زیادی نیز در این راستا می‌کشند کمک شود که به نیازمندان می‌رسد.

طهماسبی با اشاره به اهمیت شعار سال، گفت: ریشه‌های تورم در خلق و رشد نقدینگی می‌باشد، اگر پول‌ها به سمت اقتصاد هدایت نشود یک بی‌انضباطی پیش می‌آید.

امام‌جمعه کوهدشت بیان کرد: راه نجات کشور این است که سرمایه در اختیار تولیدکنندگان باشد، یکی از بلاهایی که وجود دارد شرکت‌های دولتی است که هیچ‌گونه مالیاتی را پرداخت نمی‌کنند.

وی افزود: در هر شهرستان و استانی بودجه‌های مخصوصی است، بایستی از جوانان حمایت کرد که از سرگردانی و بیکاری دوری کنند؛ دولت بایستی در این راستا اهتمام داشته باشد.

طهماسبی بیان کرد: ما در منطقه‌ای عشایری قرار داریم، اینجا چندوظیفه داریم که یک وظیفه بر عهده مردم بوده که تذکری زبانی است و دوم ارگان‌های دولتی که دستورالعمل دارند و سوم ما روحانیون هستیم که نباید نسبت به کشف حجاب بی‌تفاوت باشیم؛ هم‌چنین روزه‌خواری زیبنده شهرستان نیست باید جلوگیری شود.

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به اهمیت عبادت در شب‌های قدر، گفت: شب قدر شب سرنوشت، استغفار و تقدیر الهی است؛ نباید در این شب در خواب غفلت باشیم.

انتهای‌پیام/