کارشناس مسائل سیاسی گفت: فناوری هسته‌ای یکی از مولفه‌های قدرت کشور بوده و نماد اقتدار و عزت ایران است.

مهدی اسماعیلی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، با اشاره به ۲۰ فروردین روز ملی فناوری هسته‌ای، اظهارداشت: فناوری هسته‌ای از دو جهت قابل بررسی است یکی اینکه کارکرد و کاربردی که این انرژی دارد و یکی هم سبب استقلال کشور می‌شود.

وی افزود: فناوری هسته‌ای یکی از مولفه‌های قدرت و استقلال کشور محسوب می‌شود که نماد اقتدار و عزت ایران بوده و در این راه دانشمندان زیادی در مسیر به نتیجه رسیدن این فناوری تلاش کرده و چندین دانشمند هسته‌ای نیز در این راه به شهادت رسیدند.

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: در زمان جنگ تحمیلی، ما هنوز به دانش موشکی دست نیافته بودیم و از همین رو دشمن تلاش کرد تا با تحریم و فشار بیشتر بتواند به هدف خود برسد ولی ملت ایران استقلال و مقاومت را سرلوحه کار خود قرار داده و به پیروزی رسیدند.

اسماعیلی بیان کرد: به برکت پیروزی انقلاب اسلامی ایران، عرصه برای پیشرفت ایران در بخش‌های مختلف فراهم شد و امروز ایران در حوزه موشکی به پیشرفت‌های بسیار بزرگی دست یافته و قدرت بازدارندگی ایران بی‌نظیر است.

وی با اشاره به دشمنی دشمنان از پیشرفت‌های کشور، گفت: دشمنان تاب دیدن پیشرفت‌های ایران در عرصه‌های علمی و سایر حوزه‌ها را ندارند از همین رو با طراحی توطئه‌های مختلف سعی دارند تا جلوی این پیشرفت‌ها را بگیرند و سعی دارند تا با اتهام‌زنی بگویند که ایران سلاح هسته‌ای می‌سازد ولی در مجموع دشمنان تلاش دارند تا کشورهای دیگر را زیر سلطه خود قرار داده و با محدود کردن کشورهای دیگر بتوانند به هدفشان برسند.

کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: دشمن همیشه بر این تصور است که کشورهای دیگر را از پیشرفت بازدارد تا همان کشورها دست نیاز به سویشان دراز کنند در حالی که ایران طی این سال‌ها با اقتدار و مقاومت توانسته به استقلال دست یابد و در عرصه‌های مختلفی از جمله فناوری هسته‌ای به پیشرفت‌های بزرگی برسد.

انتهای‌پیام/