رئیس دانشگاه لرستان با اشاره به شب‌های قدر، اظهارداشت: قرآن کریم برای همه اقشار جامعه، درس زندگی است.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی دانشگاه لرستان، علی نظری اظهارداشت: آموزه‌های قرآن کریم، درس کامل و جامع برای همه ابعاد زندگی بشر هستند و عمل به تعالیم قرآن‌کریم، باعث رستگاری و سعادت فرد و جامعه می‌شود که نشست‌ها و جلسات قرائت قرآن کریم که در زمان دقایق منتهی به اذان در مساجد برگزار می‌شوند بسیار مبارک و در راستای ترویج قرآن کریم در جامعه هستند.

وی افزود: قرآن کریم، یک بیانیه عمومی برای همه بشر است و در هر سطحی برای افراد جامعه، قابلیت هدایت و استفاده برای رسیدن به سعادت را داراست چرا که آیات و تعالیم قرآن کریم سرشار از درس و عبرت هستند.

رئیس سازمان بسیج اساتید استان لرستان گفت: هر مشکل و معضلی از نگاه قرآن کریم راه‌حل دارد و عمل به آموزه‌های قرآن کریم باعث می‌شود هیچ‌گاه انسان دچار بُن‌بست نشود.

وی تصریح کرد: شب‌های قدر که پیش رو داریم فرصت‌های بی‌نظیری برای خودسازی، عبادت و کسب فضائل معنوی انسانی هستند و تعالیم قرآن کریم باید در همه ابعاد زندگی از جمله دورهمی‌های خانوادگی، بیان و ترویج شوند.

نظری عنوان کرد: ضمن آنکه قرائت آیات قرآن کریم بایستی در همه اقشار جامعه ترویج شود، باید کوشش کنیم در معنی آیات قرآن کریم هم تأمل و اندیشه کنیم و به تعالیم این کتاب انسان‌ساز، به‌صورت کامل عمل کنیم.

انتهای پیام/