یک منابع عظیم مس به مساحت 2 هزار هکتار در شهرستان دلفان کشف شد.

به گزارش سفیرافلاک، استان لرستان یکی از قطب‌های تولید سنگ و معدن در ایران محسوب می‌شود به طوری که بر اساس برخی آمارها لرستان دارای بیش از ۱۰۰ معدن سنگ و ۵۰۰ واحد سنگبری است که مدیریت صحیح و استفاده بهینه از این ظرفیت‌ها می‌تواند تحول بزرگی در اشتغال استان به وجود آورد.

به وجود اینکه لرستان ظرفیت غنی در بحث سنگ و معادن دارد اما متاسفانه بخش عظیمی از سنگ استان به صورت خام از استان خارج می‌شود به نحوی که صادرات به صورت خام و به وسیله واسطه‌ها انجام می‌گیرد.

اکنون خبرها حاکی از این است که در شهرستان دلفان یک معدن عظیم مس کشف شده است که امیدواریم با بهره‌گیری درست از این معدن جهش خوبی در اشتغال لرستان به وجود آید.

یحیی ابراهیمی نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی در رابطه با شناسایی معدن مس در شهرستان دلفان اظهارداشت: پس از پیگیری‌های زیاد وزارت صمت و تاکیدات بسیار بر ضرورت بررسی، اکتشاف منابع زیرزمینی فلزات و مواد معدنی به منظور ایجاد اشتغال و توسعه در مناطق محروم دلفان و سلسله، منابع گسترده‌ای از مواد معدنی و فلزات در این مناطق کشف شد.

وی با بیان اینکه در یکی از این کشفیات یک منابع عظیم مس به مساحت دو هزار هکتار در منطقه دلفان کشف شد افزود: این ظرفیت می‌تواند شهرستان محروم دلفان و لرستان را متحول کند و ارزش افزوده بسیار خوبی برای کشور داشته باشد.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه معادن مس با ۲۰۰ گرم مس خالص از ۱۰۰ کیلوگرم سنگ توجیه اقتصادی دارند بیان کرد: در معدن دلفان  از ۱۰۰ کیلوگرم سنگ، یک تا ۲ کیلوگرم مس خالص وجود دارد.

وی تصریح کرد: هم اکنون مذاکره برای حضور وزارت صمت، دولت و شرکت‌های خصوصی جهت ایجاد معادن و کارخانه‌های فرآوری برای توسعه، تحول و اشتغال در منطقه آغاز شده است که امیدواریم با تصمیمات و فعالیت‌های درست گام مثبتی برای رونق این استان برداشته شود.

انتهای پیام/