مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان با بیان اینکه نمایشگاه توانمندی بانوان ایرانی برپا می‌شود، گفت: برای حمایت از بانوان کارآفرین برنامه‌ریزی‌های خوبی صورت گرفته است.

فریبا ولیپور در گفتتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهارداشت: بانوان در عرصه‌های مختلف، نقش خود را به خوبی ایفا کرده‌اند و در حوزه دستاوردها توانسته‌اند موفق عمل نمایند که در این راستا نمایشگاه توانمندی بانوان ایرانی برپا می‌شود.

وی افزود: تلاش می‌شود تا توانمندی‌ها و دستاوردهای بانوان ایرانی و تولیداتی را که انجام داده‌اند و قابل رقابت در بازارها هستند در بازارهای بین‌المللی در قالب نمایشگاهی به نمایش گذاشته شود.

مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان با اشاره به اشتغال بانوان لرستان، گفت: سال گذشته ۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال بانوان استان در نظر گرفته شد که به فرمانداری‌ها فراخوان دادیم تا افراد متقاضی را معرفی نمایند و این اقدامی مهم در راستای تسهیلات اشتغالزایی بود.

ولی پور بیان کرد: با توجه به اینکه یکی از موفق‌ترین حوزه‌ها، حوزه امور بانوان است قطعا امسال اقدامات خوبی رخ می‌دهد و برای حمایت از بانوان کارآفرین برنامه‌ریزی‌های خوبی صورت گرفته است.

وی با اشاره به قانون جوانی جمعیت، خاطرنشان کرد: طبق آخرین وضعیت تسهیلات ازدواج در استان، سال گذشته تا بهمن ماه ۲۱ هزار و ۹۶۲ نفر وام ازدواج دریافت کرده و شش هزار و ۸۱۵ نفر در صف دریافت این تسهیلات هستند که با همکاری بانک‌ها این تسهیلات پرداخت می‌شود.

مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان تصریح کرد: در راستای اجرای مصوبات فرزندآوری موفق عمل کرده‌ایم و با جدیت و پیگیری‌های مستمر این برنامه در حال اجراست.

انتهای پیام/