معاون هواشناسی لرستان با اشاره به ورود سامانه بارشی نسبتا قوی به جو لرستان گفت: احتمال اختلال در تردد و لغزندگی سطح جاده‌ها، آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها وجود دارد.

زینب اکبری در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، در رابطه با وضعیت آب و هوای لرستان طی ساعات و روزهای آینده اظهارداشت: یک سامانه بارشی نسبتا قوی عصر روز چهارشنبه بیست و سوم فروردین ماه وارد جو لرستان می‌شود.

وی با بیان اینکه این سامانه بارشی همه نقاط استان لرستان را تحت تاثیر قرار می‌دهد افزود: با فعالیت این سامانه مخاطراتی همچون رگبار و رعدوبرق شدید، در نواحی مستعد رگبار تگرگ، وزش باد شدید (تندباد لحظه‌ای) و خطر اصابت صاعقه پیش‌بینی می‌شود.

معاون هواشناسی لرستان در پی فعالیت این سامانه بارشی و همچنین وزش باد، احتمال اختلال در تردد و لغزندگی سطح جاده‌ها، آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها  خشکه رودها، جاری شدن رواناب، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، طغیان رودخانه‌های فصلی و موقتی، اختلال در سفرهای بین شهری و داخل شهر، سقوط اشیاء و خسارت به برخی سازه‌های سبک روستایی و شهری، شکستن درختان، خسارت به صنعت کشاورزی وجود دارد.

وی به لزوم آمادگی دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران لرستان تاکید کرد و گفت: مردم از سفرهای برون شهری پرهیز کنند همچنین، عدم توقف در حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌ها، عدم صعود به ارتفاعات و نواحی کوهستانی، پرهیز از جابجایی عشایر کوچ‌رو و عدم چرای دام مورد تاکید است.

اکبری تصریح کرد: فعالیت سامانه بارشی مذکور عصر روز پنجشنبه بیست و چهارم فروردین ماه در استان به پایان می‌رسد.

انتهای پیام/