معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به افزایش مصرف سرم، گفت: با توجه به پیک جدید بیماری کرونا و افزایش مراجعات به مراکز درمانی، مصرف سرم در لرستان ۵۰ درصد افزایش یافت.

جواد قاسمیان در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهارداشت: در راستای اجرای طرح دارویار، بازرسی از داروخانه‌های استان به صورت مستمر انجام می‌شود که از ابتدای اجرای این طرح تاکنون، هزار و ۹۰۰ مورد بازرسی از داروخانه‌های لرستان انجام شد.

وی افزود: در این تعداد بازرسی، ۱۷ مورد تخلف از سوی داروخانه‌ها ثبت شد که به کمیسیون برای برخورد با تخلفات ارجاع داده شده است.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به افزایش مصرف سرم، تصریح کرد: با توجه به پیک جدید بیماری کرونا و افزایش مراجعات به مراکز درمانی، مصرف سرم در لرستان ۵۰ درصد افزایش یافت.

قاسمیان بیان کرد: در سطح بیمارستان‌ها و بخش بستری بیماران، کمبود سرم وجود ندارد ولی در بخش سرپایی با توجه به افزایش مصرف در برخی موارد، کمبود‌های مقطعی رخ می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای فروردین ماه تاکنون بالغ بر ۱۲۰ هزار سرم در استان توزیع شده است که تاکید شده سرم در صورت تجویز پزشک داده شود.

انتهای پیام/