معاون استاندار لرستان از هشدار سطح قرمز بارندگی توسط سازمان هواشناسی کشور خبر داد.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان، احمدرضا دالوند در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران با اشاره به گزارش سازمان هواشناسی کشور و هشدار سطح قرمز بارندگی توسط سازمان مدیریت بحران، اظهارداشت: سامانه‌ بارشی از صبح چهارشنبه وارد استان می‌شودکه میزان بارندگی بین ۴۰ تا ۶۰ و به صورت نقطه‌ای از ۱۳۰ تا ۱۶۰ میلیمتر پیش‌بینی شده است.

وی افزود: فرمانداران ضمن تشکیل جلسه اضطراری مدیریت بحران در سطح شهرستان‌های خود اقدامات پیشگیرانه برای بارندگی‌های پیش رو را در دستور کار قرار دهند.

معاون عمرانی استانداری لرستان با تاکید بر اینکه مدیران دستگاه‌های اجرایی مرتبط با موضوع باید تا پایان فعالیت سامانه بارشی در حوزه استحفاظی خود حضور داشته باشند، گفت: از طریق صدا و سیما و رسانه‌ها عدم حضور عموم مردم را در مناطق پر خطر و حادثه خیز استان، استقرار در بستر و حریم رودخانه‌ها و همچنین صعود به ارتفاعات را هشدار و اطلاع‌رسانی کنند، همچنین دستگاه‌ها نسبت به لایروبی رودخانه‌ها، مسیل‌ها و انهار به ویژه تخلیه رسوبات از دهانه پل‌ها در داخل محدوده و حریم شهرها و روستاها اقدامات لازم را انجام دهند.

دالوند بیان کرد: دستگاه‌ها در حالت آماده‌باش قرار گیرند و باید اقدامات لازم را جهت جلوگیری از قطعی احتمالی آب، برق، گاز و پوشش شبکه‌های مخابراتی به دلیل بارش‌ها انجام دهند، علاوه بر این نیز جمعیت هلال‌احمر استان ضمن استقرار اکیپ‌های امدادی در مسیرهای حادثه‌خیز با هماهنگی فرمانداران نسبت به تامین مکانی مناسب جهت اسکان احتمالی اقدام کند.

وی عنوان کرد: پلیس‌راه استان نیز ضمن اطلاع‌رسانی به منظور پرهیز هم استانی‌ها از سفرهای غیرضرور نسبت به استقرار نیروهای عملیاتی در راه‌ها و گردنه‌های استان، اقدامات لازم را انجام دهد.

معاون عمرانی استانداری لرستان با تاکید بر اطلاع‌رسانی به روستائیان نسبت به خطرات ناشی از ورود این سامانه بارشی به استان، خاطرنشان کرد: سازمان جهاد کشاورزی، شیلات و امور عشایری استان هشدارهای لازم را به بهره‌برداران بخش کشاورزی، مالکین مزارع پرورش ماهی و عشایر اعلام کرده تا نسبت به اتخاذ تصمیم تمهیدات لازم جهت جلوگیری از بروز خسارات اقدام کنند.

وی گفت: تا پایان هفته حضور گردشگران در مناطق تفریحی و گردشگری لرستان ممنوع و میراث فرهنگی استان هشدارهای لازم را اطلاع دهد.

انتهای پیام/