یک ماه پس از انتقاد باشگاه پالما اسپانیا از آسیب دیدگی بازیکن ایرانی خود، سرمربی تیم ملی به این انتقاد واکنش نشان داد و گفت: مسلم اولادقباد با مصدومیت از اسپانیا به ما ملحق شد.

به گزارش سفیرافلاک، بعد از پایان تورنمنت تدارکاتی فوتسال تایلند بود که باشگاه پالما اسپانیا از فدراسیون فوتبال و تیم ملی ایران بابت دعوت مسلم اولادقباد ملی‌پوش ایرانی خود و تشدید مصدومیتش گلایه کرد.

در بخشی از پیام باشگاه اسپانیایی آمده بود: ««فوتسال پالما مایورکا از فدراسیون ایران ناراحت است چرا که مسلم اولادقباد پس از بازی برای تیم ملی مصدوم بازگشت؛ باوجود این واقعیت که باشگاه به خاطر مشکلاتی که او داشت، توصیه به عدم دعوت از این بازیکن و انجام برنامه‌های درمانی جایگزین برای جلوگیری از مصدومیت کرده بود.»

با گذشت یک ماه از آن اتفاق حالا وحید شمسایی سرمربی تیم ملی فوتسال ایران از تصمیم خود برای دعوت از اولادقباد به تورنمنت تایلند دفاع می‌کند.

شمسایی در این خصوص گفت: مسلم از اول هم مصدوم به اردوی تیم ملی آمد. او در پالما آسیب دیده بود ولی قبل از تورنمنت تایلند با او و طیبی صحبت کردم. مسلم حتی در آخرین بازی قبل از تورنمنت تایلند برای پالما بازی کرد. وقتی بازیکنی برای تیمش بازی می‌کند یعنی شرایطش خوب است. او خودش هم گفت که بهتر شده است.

وی افزود: با این حال در بازی دوم در تورنمنت تایلند (مقابل مصر) مسلم مصدوم شد و بازی نیمه نهایی را از دست داد. قبل از دیدار با ژاپن در فینال هم به او گفتم که مهمترین چیز سلامتی تو است و نمی خواهم برای تیم ملی بازی کنی اما او خودش با پزشکان تیم همکاری خوبی داشت و سه یا چهار دقیقه در فینال بازی کرد.

سرمربی تیم ملی فوتسال در خصوص اینکه باشگاه پالما نامه‌ای رسمی به فدراسیون فوتبال برای عدم دعوت از اولادقباد ارسال کرده بود، گفت: اگر مسلم مصدوم بود چرا شب قبل از شروع فیفادی برای پالما بازی کرد؟ چرا روی سلامتی این بازیکن ریسک کردند؟ فیفادی حق تیم‌های ملی است و باشگاه‌ها نمی‌توانند از دعوت بازیکنان ملی پوش خودداری کنند.

شمسایی در پایان گفت: مسلم الان هم مصدوم است و او را برای دیدار با ازبکستان دعوت نکردیم. مهدی کریمی هم اتاقی مسلم در تایلند شاهد است که به او گفتم سلامتی‌اش بیشتر برایمان مهم است و نمی‌خواهد مقابل ژاپن بازی کند. به هر حال مسلم بازیکن بزرگی است و امیدوارم زودتر سلامتی‌اش را به دست بیاورد.

انتهای‌پیام/

  • منبع خبر : مهر