نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس گفت: کارخانه استیل کورد هفتم اردیبهشت ماه امسال در شهرستان سلسله کلنگ‌زنی می‌شود.

یحیی ابراهیمی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهارداشت: کارخانه استیل کورد هفتم اردیبهشت ماه امسال با حضور مسئولان کشوری و استانی در شهرستان سلسله کلنگ‌زنی می‌شود.

وی افزود: کارخانه استیل کورد بناست ظرفت مدت یک سال و نیم به بهره‌برداری برسد که در فاز نخست زمینه اشتغال ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم فراهم می‌شود.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: از سه سال پیش پیشنهاد مطالعات امکان سنجی در سطح شهرستان انجام گرفت و بعد از بررسی‌های مختلف پیشنهاد راه‌اندازی این کارخانه مطرح کردند.

وی بیان کرد: به سیمی که داخل تایر ماشین قرار دارد استیل کورد گفته می‌شود که در صنایع لاستیک‌سازی و پیچ و مهره به کار می‌رود.

ابراهیمی با بیان اینکه تولیدات این کارخانه یک سوم یا یک چهارم تولید کشور است و مابقی باید از خارج وارد شود گفت: تولیدات کارخانه استیل کورد در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: واقعیت امر این است که در ادوار گذشته دستگاه‌های حاکمیتی نیامدند در این استان کار انجام دهند از طرفی بخش خصوصی نیز برای انجام کار جلو نمی‌آید مگر اینکه ابتدا بخش حاکمیتی وارد کار شود و در کنار آن بخش خصوصی فعال شود.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: برای راه‌اندازی این کارخانه بخش خصوصی پای کار نیامد تا اینکه پس از پیگیری‌های زیادی وزیر را متقاعد کردیم که کارخانه با همکاری بخش خصوصی و دولتی راه‌اندازی شود.

وی یکی از سهام‌داران کارخانه استیل کورد را ایمیدرو دانست و افزود: مجموعه صنایع معادن و فلزات و فولاد مبارکه برای راه‌اندازی این کارخانه مشارکت دارند.

ابراهیمی عنوان کرد: پس از تشکیل یک کنسرسیوم با مشارکت این دو هلدینگ بزرگ، طرح توجیهی کارخانه نوشته شد و تصمیم بر اجرا گرفتند.

وی بیان کرد: حدود ۶۵ هزار متر زمین در شهرک صنعتی نورآباد برای راه‌اندازی این کارخانه در نظر گرفته شد اما چون مسیر شهرک صنعتی از داخل چندین روستا می‌گذرد در نهایت مکان مورد نظر تایید نشد و تصمیم بر این شد که در شهرستان سلسله این کارخانه احداث شود.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: زمین این کارخانه در شهرستان سلسله خریداری و کار ثبت و مراحل قانونی آن نیز انجام گرفته است.

وی با اشاره به اینکه کارخانه استیل کورد در چند فاز احداث می‌شود تصریح کرد:  حجم سرمایه‌گذاری این پروژه حدود سه هزار میلیارد تومان است  که با بهره‌برداری از آن تحول خوبی در وضعیت اشتغال لرستان ایجاد می‌کند.

ابراهیمی اظهارداشت: در پروژه‌های بعدی بحث پیچ و مهره و صنایع لاستیک‌سازی مطرح است که باید از این ظرفیت‌ها استفاده شود.

وی افزود: با توجه به شعار سال و تاکید مقام معظم رهبری بر تولید به طور یقین راه اندازی این کارخانه و صنایع پایین دستی آن می‌تواند تحول خوبی در بحث تولید و اشتغال ایجاد کند.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: دغدغه اصلی ما در استان لرستان مسئله اشتغال است و برای اولین‌بار است که بعد از انقلاب تاکنون یک ابرکارخانه در لرستان احداث می‌شود.

وی بیان کرد: تصمیم بر این است که کارخانه استیل کورد ظرف مدت یک سال و نیم به بهره‌برداری برسد، در همین راستا مکاتباتی با شرکت های خارجی انجام داده اند تا به محض اجرای پروژه به سمت بستن قرار داد تجهیزات بروند.

انتهای پیام/