فرماندار کوهدشت گفت: روستای «کمپ گنجعلی» کوهدشت به طورکامل تخلیه شد و اهالی آن در هتل امامزاده محمد درب گنبد موقتاٌ اسکان داده شدند.

محمدمرادی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهارداشت: در پی اعلام گزارش ورود سامانه بارشی قوی به لرستان و کوهدشت، جلسه ستاد مدیریت بحران در شهرستان تشکیل و تمهیدات لازم اخذ شد.

وی افزود: در ستاد مدیریت بحران شهرستان تصمیم به جابه‌جایی و تخلیه موقت روستای کمپ گنجعلی به دلیل احتمال رانش، گرفته شد.

فرماندار کوهدشت عنوان کرد: امروز طی بازدید و حضور میدانی در روستای کمپ گنجعلی با حضور اعضای ستاد بحران، این روستا با حدود ۱۷ خانوار و با جمعیتی حدود ۱۰۰ نفر تخلیه شد و موقتاً در هتل امامزاده محمد درب گنبد اسکان داده شده و جمعی از پرسنل انتظامی و بسیج نیز در محل روستا به جهت تأمین امنیت منازل مستقر شدند.

وی تصریح کرد: امروز همچنین به جهت تخلیه منازل توسط اهالی روستا، گفتگویی چندساعته در راستای اقناع‌سازی، همراه‌سازی و همکاری لازم با اهالی صورت گفت و در حاشیه این برنامه پیگیری‌های لازم به جهت احداث خانه‌های مستحکم و استاندارد در محلی جدید برای روستای کمپ گنجعلی انجام شد.

مرادی گفت: بازدید میدانی از ایستگاه‌های بین جاده‌ای هلال احمر، نیروی انتظامی، راهدارخانه و نقاط حادثه‌خیز محورهای مواصلاتی کوهدشت صورت گرفت.

فرماندار کوهدشت بیان کرد: پل مسیر پریان در محور کوهدشت به زانوگه طی پیگیری‌های قبلی، کار بهسازی و استحکام‌سازی آن صورت گرفته بود تا با مشکلی در آینده مواجه نشویم و اینکه در این محل رودخانه‌ای فصلی وجود دارد که حجم وسیعی از آب در آن عبور می‌کند.

وی با اشاره به آماده‌باش کامل نیروهای ستاد بحران، گفت: گردنه پای آستان کوهدشت به دلیل بارش‌های اخیر مسدود شده است که پس از پایان بارندگی‌ها بازگشایی خواهد شد.

انتهای‌پیام/