معاون استاندار لرستان با بیان اینکه متوسط بارش باران در لرستان ۴۸ میلیمتر است، گفت: ۳ روستای در معرض خطر تخلیه شده است.

احمدرضا دالوند در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهارداشت: براساس هماهنگی‌های خوبی که از چند روز پیش انجام شد، خوشبختانه مشکل خاصی نداشتیم و تلاش شد تا از همه امکانات دولتی و خصوصی برای جلوگیری از خسارت‌ها استفاده شود.

وی افزود: طی این سامانه بارشی، مسیرهایی که احتمال حادثه داشتند، مسدود شد، مسیرهای گردشگری بسته و شهرداری‌ها در حالت آماده‌باش بودند.

معاون عمرانی استانداری لرستان با اشاره به تخلیه برخی از روستاهای در معرض خطر، گفت: دو روستا در پلدختر و یک روستا در بروجرد که در معرض خطر سیلاب بودند، تخلیه شده و ساکنان آن‌ها به مکان‌های امن انتقال داده شد و خوشبختانه تاکنون مشکل خاصی در بارندگی‌ها نداشتیم.

دالوند بیان کرد: دو مورد ریزش‌کوه در مسیر جاده در پلدختر و یک مورد در چولهول بود که بلافاصله مسیر مسدود و جمع‌آوری و رفع خطر انجام شد، در ونایی بروجرد به دلیل بالا آمدن آب رودخانه، باران وارد چند منزل مسکونی و مسجد شده بود که اقدامات لازم در این زمینه نیز انجام شد.

وی با اشاره به اینکه متوسط بارش باران در استان ۴۸ میلیمتر بوده است، خاطرنشان کرد: در پاعلم پلدختر میزان بارش ۱۶۸میلیمتر بوده که بیشترین بارش نقطه‌ای مربوط به این بخش است.

انتهای پیام/