کارشناس روابط بین‌الملل گفت: آهنگ زوال اسرائیل روز به روز شدیدتر نواخته می‌شود و جبهه مقاومت می‌تواند در آینده نزدیک اسرائیل را شکست دهد.

روح اله لک علی‌آبادی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک در رابطه با روز قدس و روند نزولی قدرت رژیم صهیونیستی در منطقه اظهارداشت: از سال ۱۹۶۷ تا به امروز صهیونیست‌ها تمام فلسطین، قدس شرقی، بلندی‌های جولان و سینا را اشغال و صدها هزار فلسطینی را آواره کردند، آنها خیلی خوشحال بودند و فکر می‌کردند تحقق آن آرزوی دیرینه‌شان نزدیک است و اسرائیل بزرگ را دارند رقم می‌زنند.

وی افزود: درصورتی که شاید بعد از یک دهه کمی بیشتر در سال ۱۹۷۹ بعد از پیروزی انقلاب در ایران این روند پیروزی‌های رژیم صهیونیست‌ها متوقف شد و جان تازه‌ای به جنبش مقاومت در فلسطین و پیروزی انقلاب در سال ۵۷ دمیده شد.

بزرگترین و اولین شکست اسرائیل در سال ۲۰۰۰

کارشناس روابط بین‌الملل عنوان کرد: شاید بزرگترین و اولین شکستی که رژیم جنایتکار صهیونیستی تجربه کردند فرار آن‌ها از جنوب لبنان در سال ۲۰۰۰ بود که همه وسایل و عدوات جنگی خود را جا گذاشتند و فرار کردند و در واقع اسرائیل از آن روز به بعد آهنگ زوالش روز به روز شدیدتر نواخته شد و هرچه ما جلوتر رفتیم جبهه مقاومت با دست پُر و قدرتمندتر حضور پیدا کرده است.

وی بیان کرد: شاید اگر از روز اول جبهه مقاومت با سنگ و چوب در مقابل سلاح‌های گرم صهیونیست‌ها بودند ولی امروز اینطور نیست و جبهه مقاومت بسیار قدرتمند است و امروز دیگر این صهیونیست‌ها نیستند که معادلات را به جبهه مقاومت دیکته می‌کنند بلکه این جبهه مقاومت است که می‌تواند رقم بزند.

لک علی‌آبادی با بیان اینکه جبهه مقاومت هر ساله در روز جهانی قدس تمام جنایت‌های صهیونیست‌ها را روی پرده می‌آورد تصریح کرد: امروز جامعه جهانی از نظر جوامع نه دولت‌های مستکبر، می‌دانند که صهیونیست‌ها جنایتکار هستند.

اسرائیل هم از بُعد نظامی و هم افکار عمومی رو به زوال است

وی با بیان اینکه این رژیم کودک‌کش به بزرگ و کوچک و زن و مرد رحم نمی‌کند و از نظر افکار عمومی می‌تواند بسیار شکننده شود اظهارداشت: اسرائیل هم از بُعد نظامی در مقابل جبهه مقاومت رو به زوال بوده و هم از بُعد افکار عمومی و در واقع آن جنگ ترکیبی که جبهه صهیونیست‌ها علیه جبهه مقاومت ایجاد کرده است، امروز می‌بینیم که بر علیه خودشان دارد رقم می‌خورد.

 این کارشناس مسائل سیاسی افزود: تمام تلاش رژیم اسرائیل این است که جمهوری اسلامی را به چالش بکشاند ولی امروز می‌بینیم که جمهوری در موازنه قدرت دیگر از رژیم صهیونیستی عبور کرده و در منطقه در یک رقابت مستقیم با ایالات متحده قرار گرفته است، به همین خاطر امروز رژیم صهیونیستی صحبت‌هایی که بر علیه ایران می‌کند بلوف سیاسی است، گاهی خرابکاری‌هایی می‌کند و خودش هم می‌داند که هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

اسرائیل اصلا عمق استراتژیک ندارد

وی با اشاره به اینکه ایران از نظر عمق استراتژیک اصلا قابل مقایسه با رژیم اسرائیل نیست عنوان کرد: رژیم اسرائیل اصلا عمق استراتژیک ندارد و از نظر وسعت جغرافیایی بسیار محدود است.

لک علی‌آبادی بیان کرد: مقام معظم رهبری سال‌های پیش فرمودند اگر اسرائیل دست از پا خطا بکنند حیفا و تل‌آویو در یک روز نابود خواهند شد؛ تمام اقتصاد و سیاست رژیم صهیونیستی در دو شهر متمرکز شده است و باید گفت وسعت کل رژیم صهیونیستی به اندازه استان کرمانشاه ما هم نیست.

وی تصریح کرد: یک استان ما از نظر عمق استراتژیک به اندازه کل اسرائیل است، پس رژیم اسرائیل دیگر نمی‌تواند و بلوف‌هایی که تا به امروز زده کار ساز نبوده است، ممکن است خرابکاری‌هایی انجام دهد اما اینها خیلی اثر بخش نیست و هر موقع هر کاری کرده چه از نظر سایبری و چه نظامی پاسخش را کوبنده‌تر دریافت کرده است و امروز این را متوجه‌اند که نمی‌توانند با جمهوری اسلامی در تقابل باشند.

کارشناس روابط بین‌الملل اظهارداشت: با شروع جنگ اوکراین تقابلی بین قدرت‌ها در دنیا شکل گرفت و روسیه در مقابل آمریکا صف‌آرایی کرد و امروز چین چه در منطقه و چه در روسیه حضور موثر دارد.

بزرگترین پشتوانه اسرائیل در منطقه رو به سقوط است

وی به متحدان رژیم اسرائیل اشاره کرد و افزود: رژیم کودک‌کش اسرائیل همه تلاشش این بود که در رقابت بین قدرت‌ها بیشترین منفعت را ببرد اما امروز دیگر آن شرایط نیست و هژمونی آمریکا رو به زوال است و بزرگترین پشتوانه اسرائیل در منطقه رو به سقوط است.

لک علی‌آبادی عنوان کرد: جبهه مقاومت می‌تواند در آینده نزدیک رژیم اسرائیل را شکست دهد و این سرنوشت تمام حکومت‌های جابر و ظالم است و چیز عجیبی نیست.

اسرائیل عددی نیست که در سقوطش بخواهیم تردید کنیم

وی بیان کرد: اسرائیل عددی نیست که در سقوطش بخواهیم تردید کنیم، در طول تاریخ فرعون‌های زیادی بودند که فروپاشیده شدند، امپراطوری‌های زیادی داشتیم که نابود شدند بنابراین با توجه به شرایطی که امروز ما در جبهه مقاومت می‌بینیم و تغییر هژمونی که در دنیا داریم، نابودی اسرائیل جزء بدیهیات است.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: اسرائیل تلاش می‌کرد که با کشورهای عربی یک اتحادی علیه جمهوری اسلامی ایجاد کند اما امروز می‌بینیم که آن تابو شکسته شده و جمهوری اسلامی با هوشمندی بسیار زیاد ورود پیدا کرده و در کشورهای منطقه، عربی و اسلامی یک شرایط دوستی و مودت را ایجاد کرده است به همین خاطر امروز می‌بینید هم امارات و هم عربستان و حتی ترکیه در مقابل زیاده خواهی‌های رژیم صهیونیستی می‌مانند.

وی تصریح کرد: آن حیاط خلوتی را که رژیم صهیونیستی و اسرائیل فکر می‌کرد در کشورهای منطقه و همسایه ایران می‌تواند ایجاد کند امروز با دیپلماسی فعال منطقه‌ای جمهوری اسلامی با شکست مواجه شده و ایران دست برتر را در منطقه دارد.

نابودی اسرائیل، وعده الهی است

لک علی‌آبادی اظهارداشت: منهای تمام تئوری‌های علمی که وجود دارد و شرایط دیپلماتیکی که در کل جوامع بین‌المللی دارد رقم می‌خورد این مشخص است که اسرائیل دارد نابود می‌شود از سویی سقوط این غده سرطانی وعده الهی است، باشد که این وعده الهی تحقق پیدا کند و به زودی این رژیم کودک‌کش آن رویای بزرگ از نیل تا فرات را به گور خواهد برد و به یک قبرستانی تبدیل خواهد شد.

وی افزود: ما باید هوشمند برخورد کنیم، امروز رژیم اسرائیل مشکلات زیادی در داخل دارد و شورش‌های زیادی در اسرائیل اتفاق می‌افتد و امروز جبهه مقاومت در کل دنیا همدل‌تر و متحدتر دارد عمل می‌کند.

کارشناس روابط بین‌الملل عنوان کرد: در هفته گذشته لبنان ظرف مدت  10دقیقه صدها موشک را روانه اسرائیل کرد و هیچ  کاری از دست این رژیم بر نیامد.

وی بیان کرد: همه ژنرال‌های با تجربه صهیونیست دارند می‌گویند از درگیری به غزه پرهیز  کنید و در دام باتلاقی که برای ارتش صهیونیست پهن شده است ورود پیدا نکنند.

لک علی‌آبادی گفت: خانه و زیر پای صهیونیست‌ها بسیار سست و مانند خانه عنکبوت است و مطمئن باشید خانه عنکبوت دیر یا زود فرو خواهد ریخت.

انتهای پیام/