ائمه جمعه لرستان با اشاره به اهمیت تدابیر حکیمانه رهبری در شکل‌گیری محور مقاومت، گفتند: رژیم صهیونیستی از درون پوسیده و در حال فروپاشی است.

 به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خرم‌آباد، اظهار داشت: روز جهانی قدس که آخرین جمعه در ماه مبارک رمضان است به‌وسیله امام (ره) پایه‌گذاری شد آنهم در مقطعی که این رژیم صهیونیستی جنوب لبنان را اشغال کرده بود و کشتار دسته‌جمعی انجام می‌داد ولی امام (ره) از عرفان نام اسلامی و برخاسته از ایمان مخلصانه چنین روزی را پیشنهاد داد و امروز نتیجه آن‌ها را می‌بینیم که رژیم کودک کش  در محاصره محور مقاومت قرار دارد.

وی افزود: رژیم صهیونیستی از درون پوسیده و در حال فروپاشی است و این حضور پرشور و مستمر ۴۴ ساله ملت در روز قدس آن‌هم بادل و زبان روزه در این موفقیت بزرگ، دخیل بوده است، همچنین تدابیر حکیمانه رهبری در شکل‌گیری محور مقاومت و جان‌فشانی دلدادگان به راه نورانی امامین انقلاب و جان فداهایی مانند شهید حاج قاسم سلیمانی و همراهان آنها در به‌زانو درآوردن این رژیم نقش مهمی داشته‌ است.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: این رژیم کودک‌کش که روزی سودای نیل تا فرات را سر می‌داد، پس از نیم‌قرن به خاک و خون کشیدن مردم این سرزمین، شاهدیم پی‌درپی دچار شکست می‌شود.

وی با اشاره به رعایت حجاب و عفاف تصریح کرد: حجاب و عفاف پیشینه طولانی دارد و بانوان ما عفیف هستند و به‌سلامت جامعه توجه دارند که پشت‌صحنه اتفاقاتی که می‌خواهد بنیان خانواده را متزلزل کند، چیست و کسانی هستند که نمی‌خواهند استقلال و پیشرفت کشور را ببینند.

شاهرخی گفت: در این مدت تبیین‌ها و تبلیغاتی صورت گرفته است البته دانشگاه و آموزش‌وپرورش و همه دستگاه‌های فرهنگی باید به این وظیفه تبیینی خود ادامه دهند و با شیوه‌های نو و جذاب اقدام کنند ولی فرمانده انتظامی کشور اعلام کرده که از فردا رزمایشی اجرا می‌شود و با توجه به اینکه حجاب و عفاف امری شرعی و قانونی است، کسانی که باور دارند عمل می‌کنند و کسانی که به جنبه قانونی آن توجه دارند نیز این موضوع را مدنظر دارند.

امام‌جمعه خرم‌آباد خاطرنشان کرد: در همین راستا از آمران به معروف و ناهیان از منکر حمایت می‌شود که این اقدام یک وظیفه همگانی است.

وی با اشاره به حضور پرشور جوانان در شب‌های قدر افزود: اردوگاه شیطان در تمام این سالها دسیسه‌هایی را به‌کاربرده تا جوانان از ارزش‌ها فاصله بگیرند اما آنچه مشاهده کردیم حالات معنوی بود که در شب‌های قدر دیدیم که حضور نوجوانان و جوانان بسیار چشمگیر بود.

شاهرخی گفت: ائمه جمعه و مبلغان که به جهاد تبلیغی و تبیینی می‌پردازند، مداحان، خیران، سازمان‌های دولتی و غیر‌دولتی که بسته‌های معیشتی را توزیع می‌کنند، بر این شکوه و همدلی می‌افزاید و این عظمت، افتخار اسلام و انقلاب است و باید در پاسخ به حملات تخریبی و ضد فرهنگی دشمن باید این صحنه‌ها را به‌طور هنری در سطح بین‌الملل نشان داد که چگونه مرم و جوانان دل‌بسته آرمان‌ها و ارزش‌های اسلامی هستند.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به‌روز ارتش عنوان کرد: ۲۹ فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی است و امام (ره) در همان روزهای اول پیروزی انقلاب  فرمودند که ارتش اسلامی از فرزندان مردم هستند و امام (ره) از ایمان فرزندان ارتشی خودآگاه بود و می‌دانست در درون ارتش نیروهایی مانند صیاد شیرازی و هزاران فدایی اسلام وجود دارد که امروز ارتش به لحاظ مکتبی و بنیان‌های اعتقادی بی‌نظیرترین است، همچنین ازنظر تجهیزات نظامی در کنار دیگر نیروهای مسلح، در جهان برتر هستند.

آمریکا و اسرائیل دشمن اسلام هستند

حجت‌الاسلام‌ سید علی حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بروجرد، اظهار داشت: امام خمینی (ره) اولین شخصیتی بودند که علیه آمریکا و اسرائیل موضع گرفت و در برابر آن‌ها ایستاد، امام خمینی (ره) با این اقدام به دنیا اعلام کرد که آمریکا و اسرائیل دشمن اسلام هستند و از همان زمان تاکنون ملت‌های زیادی در برابر نظام سلطه ایستاده است.

وی افزود: پس از رحلت امام (ره)، مقام معظم رهبری همان راه را ادامه داده و با تمام قدرت در مقابل آمریکا و اسرائیل ایستادند و شکل‌گیری جبهه مقاومت سبب شده تا شیاطین بزرگ در مسیر نابودی قرار گیرند.

امام‌ جمعه بروجرد عنوان کرد: روزگاری دشمن می‌خواست ما را شکست دهد ولی به برکت خون شهدا و ایستادگی ملت ایران و همچنین امامین انقلاب، این انقلاب همچنان در مسیر پیروزی قرار دارد و خود دشمنان رو به افول هستند.

وی با اشاره به‌روز ارتش گفت: منافقین سعی داشتند تا با سردادن شعارهایی، ایران را تضعیف کنند ولی رهبر کبیر انقلاب، روز ۲۹ فروردین را به نام روز ارتش معرفی کرد.

حسینی با تأکید بر اجرای طرح مبارزه با بی‌حجابی، بیان کرد: این طرح باید اجرا شود و مسئولان نباید در اجرای طرح کوتاهی کنند البته لازم است که مردم نیز در راستای اجرای این طرح همکاری لازم را داشته باشند.

امام‌جمعه بروجرد با اشاره به کنترل بازار افزود: لازم است که مسئولان با برنامه‌ریزی، بازار را کنترل کنند که نظارت بر بازار ضعیف است به‌طوری‌که چند نرخی بودن یک کالا مشاهده می‌شود.

وی تحقق شعار سال را الزامی برشمرد و گفت: رهبری امسال مهار تورم و رشد تولید را به‌عنوان شعار سال قراردادند که نشان از توجه ویژه به این مسئله است و در راستای این اقدامات اگر برخی مدیران ضعیف هستند باید کنار گذاشته شوند و مدیرانی توانمند جایگزین شوند.

انتهای پیام/