تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا با اشاره به اینکه روز قدس، نماد تقابل حق و باطل است، گفت: امروز رژیم صهیونیستی، ضعیف‌تر از تار عنکبوت شده است.

به گزارش سفیرافلاک، فلسطین نماد مظلومیت است، مردمانی که با مظلومیت در زندگی روزمره خود، از جنایت‌های رژیم کودک‌کش صهیونیستی در امان نیستند، مردمانی که سال‌هاست ایستاده‌اند تا سرزمینشان را از تار و پود انسان‌های ظالم پاک کنند و آن‌ها را به زباله‌دان تاریخ روانه کنند.

جنایت‌های غده سرطانی در این سرزمین، قصه دیروز و امروز نیست بلکه چند دهه است که غاصبانه حکومت می‌کنند، رژیمی که هر روز کودکان و مردمان بیگناه زیادی را به خاک و خون می‌کشد و برای رسیدن به منافع خود، سعی دارد تا از هیچ جنایتی دریغ نکند.

قتل عام کودکان فلسطینی و سکوت مجامعی که فقط نام حقوق بشر را یدک می‌کشند، حکایت سال‌ها تقابل حق و باطل است و این وعده خداست که حق پیروز و باطل نابود شدنی است.

امام خمینی(ره) بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان روز قدس نامگذاری نمودند که هدف از این اقدام، اتحاد مسلمانان برای یکپارچه شدن و هم‌صدا شدن برای آزادی قدس و نابودی رژیم صهیونیستی بود و طی این سال‌ها مسلمانان هر روز متحدتر برای نابودی رژیم کودک‌کش در صحنه حاضر شده‌اند.

در همین راستا گفتگویی تفصیلی با امیر علی حیدر امیری، تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا انجام شده است که مشروح آن را در زیر می‌خوانید.

راهپیمایی امسال روز قدس چه تفاوتی با سال‌های قبل دارد؟

امسال روز قدس متفاوت‌تر از سال‌های قبل برگزار می‌شود چرا که در طول این سال‌ها هیچ زمانی تاکنون رژیم کودک‌کش صهیونیستی به این اندازه ضعیف نبوده است که ضعف و رو به زوال بودن آن‌ها نتیجه اراده محور مقاومت است که هیچوقت سازش پذیر نبوده و در مقابل ظلم و ظالمان با همه توان ایستاده است.

امروز جبهه مقاومت در همه این قضایا، دست برتر را دارد و محور مقاومت حول یک اتاق فرمان برای پیشبرد اهداف و نابودی دشمنان برنامه‌ریزی می‌کند که رهبران جهاد اسلامی، حماس، حزب اله و دیگر گروه‌ها در یک نقطه جمع شده‌اند و یَد واحد جبهه مقاومت را به نمایش گذاشتند.

اهل سنت و تشیع در کنار هم جمع شده‌اند و با اتحاد و انسجام برای تقویت این جبهه و نابودی دشمن تلاش می‌کنند و محور مقاومت با اقتدار به دشمنان نشان داد که آن‌ها از تارعنکبوت ضعیف‌تر شده و در آینده نزدیک از صحنه روزگار محو می‌شوند.

رمز پیروزی و غلبه حق بر باطل در فلسطین چیست؟

آزادی قدس شریف، اولویت اول جهان اسلام است و راه رسیدن به آزادی این مکان مقدس اتحاد و برادری است، اگر چه طی این سال‌ها روزهای قدس با حضور پرشور مسلمانان برگزار شد ولی می‌بینیم حضورپرشور ملت در صحنه امروز به نتیجه رسیده و جواب می‌دهد به طوریکه خیلی از کشورها برای حمایت از ملت مظلوم فلسطین اعلام آمادگی کرده تا در برابر دشمن بایستند.

نتانیاهو صراحتا اعلام می‌کند که یهودیان افراطی به مسجدالاقصی نروند که علت این گفته آن‌ها جبهه مقاومت است چرا که خوب فهمیده‌اند این محور چقدر قوی شده و با عزم راسخ در برابر زورگویان عالم ایستاده است.

ایستادگی جبهه مقاومت چقدر سبب می‌شود تا دشمن نابود شود؟

تقویت جبهه مقاومت و اراده آن‌ها سبب شده تا دشمن از ترس این جبهه کلافه شود و به شکست اذعان دارند، در آینده بسیار نزدیک رژیم صهیونیستی نابودی خود را زودتر از آنچه تصور می‌کرد، خواهد دید و به ذلت می‌رسد.

رژیم کودک‌کش صهیونیستی به خوبی می‌داند که توان مقابله با جبهه مقاومت را ندارد، آن‌ها سعی دارند تا بیشتر از جو روانی رسانه‌ای خود را نشان دهند در حالی که مانند طبل توخالی شده‌اند و نابودی آن‌ها تسریع یافته است.

حضور پرشور در راهپیمایی روز قدس نشانه چیست؟

ملت‌ها امروز همه بیدار هستند و با اتحاد در برابر دشمنان ظالم و ستمگر ایستاده‌اند و امسال روز قدس پرشورتر از سال‌های قبل برگزار می‌شود چراکه مردم طعم شیرین و حلاوت تلاش‌های مقاومت را چشیده‌اند و این پیام امام(ره) است که مقاومت کنند تا به پیروزی برسند.

امروز چهره رژیم صهیونیستی از پشت نقاب، برای بسیاری از کشورها آشکار شده و کشورهای زیادی ارتباط خود را با آن‌ها کاهش داده‌اند چرا که می‌دانند رژیم کودک‌کش در حال نابودی است و مقاومت پیروز میدان است، برهمین اساس سعی دارند تا از این رژیم دور شوند.

تقویت جبهه مقاومت چقدر به نابودی هرچه زودتر رژیم صهیونیستی کمک می‌کند؟

رهبری فرمودند رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نمی‌بیند ولی خودشان کاری کردند که این نابودی را به جلوتر بیندازند به طوریکه امروز شاهد متلاشی شدن رژیم صهیونیستی از دورن هستیم.

محور مقاومت در اوج اقتدار و قدرت قرار دارد و سرنگونی نتانیاهو قطعی و حتمی است، امروز جبهه مقاومت با قدرت تمام در مقابل آن‌ها ایستاده و هیچ اقدامی از آن‌ها را بدون پاسخ نمی‌گذارد.

انتهای‌پیام/