معاون فرماندار بروجرد گفت:۳۰ درصد نارضایتی مردم از ترافیک شهری است و اگر جراحی ویژه‌ای نداشته باشیم مشکلی می‌شود که برای رفع این مشکل، تاکنون چند طرح آغاز شده است.

به گزارش سفیرافلاک، یاسر امیرسرداری در جلسه شورای اداری بروجرد که در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، اظهارداشت: در دولت سیزدهم تلاش برای امید و اعتماد در دستور کار قرار دارد و دستگاه‌های دولتی با همکاری و همدلی مشغول به فعالیت هستند.

وی افزود: سبک زندگی مردم به سرعت تغییر می‌کند و سرعت تحولات بسیار زیاد است و نمی‌توان در قالب روش‌های قبلی و فرسوده اقدام کرد که باید رویکرد جدیدی در این راستا داشته باشیم.

معاون عمرانی فرماندار بروجرد تصریح کرد: در سطح شهرستان مسائل کلان و چالشی وجود دارد که نمونه‌ای از این مسائل، ترافیک و تردد است به طوریکه ۳۰ درصد نارضایتی مردم از ترافیک شهری است و اگر جراحی ویژه‌ای نداشته باشیم مشکل ایجاد می‌شود که برای رفع این مشکل، در این راستا چند طرح آغاز شده است.

امیرسرداری با تاکید بر آزادسازی حریم‌ها بیان کرد: آزادسازی حریم‌ها از اواخر سال قبل آغاز شده است که حریم جاده و رودخانه و تغییر کاربری‌ها چالشی است که باید مد نظر باشد.

وی رعایت الگوی کشت را یک الزام دانست و گفت: بارش‌های خوبی داشتیم ولی کم‌آبی در فصل گرما یک مشکل است که الگوی کشت را باید به جامعه کشاورزان ارائه داد تا بهترین شرایط را داشته باشیم.

حجت الاسلام بیرانوند امام جمعه اشترینان نیز در این جلسه گفت: همه ما باید ماه رمضان را به عنوان فرصتی که برای بندگی است به بهترین شکل استفاده نماییم، در بُعد اجتماعی نیز این مسئولیت‌ها اگر در مسیر خدمت باشد دارای اعتبار می‌شود ولی اگر مسئولی بخواهد در جایی مشغول باشد و از آن به عنوان ابزاری برای منافع خود استفاده کند در نهایت، عبادت‌ها از او پذیرفته نیست.

وی افزود: رهبری در شعارسال راهبرد را مشخص می‌کنند و همه مسئولان تلاش خود را به سمت تحقق شعار سال که مهار تورم و رشد تولید است ببرند.

محمد اصل مرزی رئیس اداره صمت بروجرد نیز گفت: در شهرستان بروجرد سال گذشته ۱۸ واحد تولیدی که مشکل داشتند، شناسایی شد که هشت واحد تسهیلات گرفتند.

وی افزود: با توجه به اینکه ۴۰ درصد صنعت استان در بروجرد واقع شده است، ولی دفتر گمرک برای صادرات نداریم که باید به این موارد توجه شود.

رئیس اداره صمت بروجرد تصریح کرد: ۲۶ درصد بافنده‌های فرش استان در بروجرد است که می‌طلبد نمایشگاهی در این راستا وجود داشته باشد.

انتهای پیام/