مدیر کل فنی و حرفه ای لرستان گفت: پنج هزار و 95 نفر از سربازان وظیفه نیروهای مسلح در استان لرستان از آموزش های مهارتی بهره‌مند شدند.

به گزارش سفیرافلاک، به نقل از روابط عمومی فنی حرفه‌ای لرستان، حشمت‌اله معتمدی اظهارداشت: با برنامه‌ریزی به عمل آمده، اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان لرستان توانسته است با مشارکت واحدهای آموزش ستاد نیروهای مسلح، برای آموزش مهارت به سربازان گام‌های مثبتی بردارد که هدف از ارائه آموزش‌های مهارتی به سربازان، تامین نیازهای نیروهای مسلح به کارکنان وظیفه ماهر و کمک به اشتغال‌پذیری و تسهیل برای ورود به بازار کار است.

وی افزود: سال گذشته به پنج هزار و ۹۵ نفر آموزش مهارت در یگان‌های تحت امر ارتش جمهوری اسلامی (آجا) ، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی(سپاه)، نیروی انتظامی (ناجا) و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح (ودجا) و مراکز ثابت آموزش فنی و حرفه‌ای استان ارائه شد.

مدیر کل فنی و حرفه‌ای لرستان گفت: همچنین در اردیبهشت ماه امسال نیز، برگزاری دوره آموزشی (CBT) برای ۳۵ نفر از پایوران کادر نیروهای مسلح برگزار می‌شود و هدف از دوره مذکور تربیت مربیان بروز و توانمند جهت آموزش به کارکنان وظیفه است که دوره فوق تحت عنوان (CBT) یا شیوه‌های نوین تدریس است که پایوران را برای مربیگری رشته‌های مختلف در پادگان‌ها آماده می‌سازد. 

وی تصریح کرد: یکی از جوامع هدف ۱۹ گانه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای «سربازان وظیفه» حاضر در یگان‌های تحت امر ارتش جمهوری اسلامی (آجا)، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی(سپاه)، نیروی انتظامی (ناجا) و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح (ودجا) است که در راستای اجرای تفاهم نامه با نیروهای مسلح، تحت آموزش‌های مهارتی برای تربیت و پرورش نیروی جوان توانمند مورد نیاز این ارگان و نیز بازار کار، قرار می‌گیرند.

انتهای‌پیام/