رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: طرح توسعه دندانپزشکی اجتماعی و توجه به اقشار آسیب‌پذیر در استان لرستان آغاز شده است.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از دانشگاه علوم پزشکی لرستان، بهرام دلفان با اشاره به توسعه و گسترش دندانپزشکی اجتماعی و توجه به گروه‌های آسیب‌پذیر به خصوص کودکان، اظهارداشت: در این راستا همکاری با آموزش و پرورش استان در خصوص آموزش بهداشت دهان و دندان، برای گسترده‌ترین گروه هدف که شامل معلمان، دانش‌آموزان، والدین و مربیان است، مدنظر قرار دارد.

وی با بیان اینکه این آموزش برای اولین‌بار در سطح استان به صورت حضوری و مجازی در حال اجراست، افزود: هدف کلی این طرح، مقدم بودن اصل پیشگیری بر درمان و کاهش بار اقتصادی به خانواده‌ها و سیستم بهداشتی درمانی است و در قالب این طرح، آموزش حضوری و مستمر بهداشت دهان و دندان با حضور اساتید و دانشجویان در تمامی مدارس شهر خرم‌آباد در حال انجام است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: فلورایدتراپی رایگان دانش‌آموزان سطح شهر خرم‌آباد، آموزش تغذیه‌ سالم و مفید به دانش‌آموزان و ارائه‌ تغذیه‌ سالم به آن‌ها، همچنین آموزش نحوه‌ صحیح مسواک زدن و برگزاری روزِ مسواک در مدارس از جمله برنامه‌های درحال اجراست.

وی برگزاری وبینارهای آموزش و پیشگیری بهداشت دهان و دندان به صورت مجازی در برنامه‌ شاد برای والدین، مربیان و معلمان، برگزاری کارگاه حضوری برای معلمان در خصوص آموزش بهداشت دهان و دندان، پیشگیری از پوسیدگی و اقدامات لازم در مواجهه با بیرون افتادن دندان‌های دائمی در کودکان را از دیگر برنامه‌ها دانست.

دلفان بیان کرد: علاوه بر آموزش‌های بهداشت دهان و دندان به دانش‌آموزان، پایش مستمر آن‌ها نیز صورت می‌گیرد که درنهایت معاینه‌ تمامی دانش‌آموزان و ارجاع آنها جهت ارائه‌ خدمات دندانپزشکی به دانشکده‌ دندانپزشکی با رویکرد تکمیلی برنامه‌ها در دستور کار است.

انتهای‌پیام/