معاون آموزش و پرورش لرستان گفت: وضعیت درسی دانش‌آموزان مقطع ابتدایی در استان بعد از ایام کرونا، رشد 40 درصدی داشته است.

علی‌اکبر دریکوند در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهارداشت: در ایام کرونا با برنامه‌ریزی‌هایی که صورت گرفت، آموزش تعطیل نشد و به صورت مجازی در همه مقاطع، دروس تدریس شد اما با توجه به کیفیت تحصیل در فضای حقیقی، افت تحصیلی در برخی از موارد مشاهده شد که از سال گذشته برنامه‌ریزی برای جبران آن در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: تابستان سال گذشته دوره‌هایی برای توانمندسازی و همچنین جبران افت تحصیلی برگزار شد که در حال حاضر طبق بررسی‌هایی که صورت گرفته وضعیت درسی دانش‌آموزان ابتدایی رشد ۴۰ درصدی داشته است.

معاون آموزش و پرورش لرستان تصریح کرد: در صورتی که دانش‌آموزی برای یادگیری نیاز به برنامه داشته باشد، کتابچه‌هایی در حال طراحی است که ضعف یادگیری را جبران نماید.

دریکوند با اشاره به هفته معلم، گفت: در این هفته از ۲۴ معلم مقطع ابتدایی که به عنوان معلم نمونه انتخاب شده‌اند تجلیل می‌شود، علاوه بر این نیز معلمانی که دارای جلوه‌های ویژه در کار معلمی باشند نیز مورد تقدیری قرار می‌گیرند.

وی خاطرنشان کرد: برای امتحانات پایه ششم قرار است که به صورت مداد کاغذی برگزار شود ولی با توجه به پایان تحصیل این دانش‌آموزان در مقطع ابتدایی، احتمال اینکه این آزمون به صورت هماهنگ برگزار شد، زیاد است.

انتهای پیام/