ائمه جمعه لرستان با اشاره به اهمیت نقش سپاه پاسداران در تداوم انقلاب اسلامی، گفتند: آمریکا در جهان ضعیف و ناتوان شده است.

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خرم‌آباد، اظهار داشت: عید به معنای موفقیت است و اول شوال و روز عید فطر برای کسی که روزه و بندگی‌اش در این ماه پذیرفته‌شده، برای این فرد عید است و امروز فرشته ندا می‌دهد، گناهان گذشته آمرزیده شد.

وی با اشاره به سالروز تأسیس سپاه، افزود: وظیفه سپاه دفاع از انقلاب و آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی است، یکی از وظایف سپاه حفظ تمامیت ارضی این سرزمین است ولی وظیفه سپاه فراتر این است، لذا اگر بیرون از مرزها تشکیلاتی شکل گرفت که نظام سلطه با همراهی مزدوران داخلی و داخلی به دنبال این هستند که به انقلاب ضربه بزنند، سپاه به میدان می‌آید و توطئه‌ها را خنثی می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان عنوان کرد: سپاه قدس هم در راستای دفاع از انقلاب و آرمان‌ها و ارزش‌ها تلاش می‌کند، در اغتشاشات اخیر هم بر همگان روشن شد، کسانی که سخن از وطن‌پرستی و ایران‌دوستی می‌زنند متعهد شدند که ایران را تجزیه کنند و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هم حافظ تمامیت ایران است و هم حافظ انقلاب اسلامی است.

وی تصریح کرد: حفظ انقلاب اسلامی از حفظ سرزمین ایران جدایی‌ناپذیر است بنابراین کسانی که انگیزه دینی و انقلابی هم ندارند باید از سپاه و نیروهای مسلح که تمامیت ارضی را حفظ کردند تشکر کنند،  راهبرد سپاه هراسی و دشمنی‌ها با این نهاد مقدس، به خاطر همین کار حفاظت سپاه از ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب است.

شاهرخی خاطرنشان کرد: رشد و اعتلای فرهنگی بسیجی و شکل‌گیری بزرگ‌ترین نیروی مردمی و انقلاب در جهان و تربیت میلیون‌ها جوان مؤمن و انقلابی و عدالت‌خواه جزء برنامه‌هایی است که رهبری به سپاه و بسیج اعلام کرده است و هدایت و مشاوره دادن به جبهه مقاومت، فعالیت در قرارگاه سازندگی، حضور هزاران پایگاه بسیج در شهر و روستا و حضور امدادرسانی در حوادث گوشه‌هایی از خدمات سپاه پاسداران است.

امام‌جمعه خرم‌آباد با اشاره به پنجم اردیبهشت سالروز حمله نظامی آمریکا در طبس برای آزادسازی گروگان‌های جاسوس در تهران گفت: این حمله به‌صورت معجزه‌آسایی شکست خورد، ملتی که هدفش در مسیر رضای الهی باشد، سنت‌های الهی او را کمک می‌کند و شن‌ها به کمک آمدند، لذا باید تلاش کرد تا با حرکت در مسیر الهی خود را در مسیر امدادهای الهی قرار دهیم.

وی با اشاره به طرح مقابله با بی‌حجابی گفت: با طرح فرماندهی انتظامی شاهد وضعیت مناسب‌تری هستیم که نیروی انتظامی به وظیفه خود عمل کرده و اقدامات را انجام می‌دهد و لازم است بسترهایی که سبب ناهنجاری در حجاب می‌شود را برطرف کرد به‌طوری‌که یکی از این عوامل این است که پوشاک و محصولاتی که در حوزه حجاب است باید فراوان و باقیمت مناسب و متنوع در اختیار عموم قرار گیرد، همچنین وضعیت کنونی در این حوزه به سامان نیست و پوشاک نامناسب و باقیمت ارزان به‌وفور پیدا می‌شود.

شاهرخی اظهار داشت: همچنین پشتیبانی از تولید محصولاتی که در راستای حجاب است، ضروری است، علاوه بر این برخی از پوشاک به‌صورت قاچاق وارد می‌شود که تناسبی بافرهنگ ما ندارد که باید به این موضوع هم توجه شود.

امام‌جمعه خرم‌آباد بیان کرد: امروز روز بزرگداشت سعدی است که شاعر بزرگ ایرانی است که آوازه جهانی دارد و نسل جوان به‌جای وقت گذاشتن بیهوده در فضای مجازی باید با این فرهنگ آشنا شوند.

وی با اشاره به فعالیت‌های بنیاد مسکن، افزود: بنیاد مسکن که ماندگار امام (ره) است خدمات متفاوتی را ارائه داده و در تهیه مسکن برای محرومان تلاش زیادی داشته است و تقاضا می‌شود کسانی که می‌توانند به‌حساب ۱۰۰ امام (ره) کمک کنند.

آمریکا در جهان ضعیف شده است

حجت‌الاسلام سید علی حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بروجرد با اشاره به فطریه گفت: در بروجرد زکات فطریه ۶۰ هزار تومان است البته برای کسانی که برنج ایرانی مصرف می‌کنند ۳۰۰ هزار تومان و کسانی که برنج خارجی مصرف می‌کنند، ۱۵۰ هزار تومان  است.

وی افزود: کسانی که توانایی ندارند روزه‌های خود را بگیرند باید روزی ۱۲ هزار تومان به فقرا بدهند که باید به طعام برسد و اگر کسی عمداً روزه را افطار کرده باید برای هرروز ۶۰ فقیر را غذا بدهد یا ۶۰ روز برای هرروز روزه بگیرد.

وی با اشاره به دوم اردیبهشت سالروز تأسیس سپاه گفت: سپاه شجره طیبه که امید همه دین باوران در جهان است، این نهاد مقدس خار چشم دشمنان و بازوی توانمند ولایت و انقلاب است.

امام‌جمعه بروجرد با اشاره به ابلاغ طرح مبارزه با بی‌حجابی عنوان کرد: انتظار داریم نیروی انتظامی این طرح را با جدیت اجرا نماید و طرح فرهنگی برای کسانی است که کم حجاب هستند و مردم به نیروی انتظامی کمک کنند تا بساط بی‌حجابی جمع شود.

وی بابیان اینکه آمریکا در جهان ضعیف شده است، تصریح کرد: بحث دلار زدایی یک ضعف بزرگ برای آمریکا است و پیوستن کشورهای منطقه به ایران نیز نشان‌دهنده ضعف آمریکا است که در این راستا اروپا از آمریکا به خاطر افول فاصله گرفته و رژیم صهیونیستی در محاصره جبهه مقاومت و در محاصره موشک‌های جبهه مقاومت است.

حسینی خاطرنشان کرد: اسرائیل در منطقه شکست‌خورده و کشورهای منطقه دست رد بر سینه اسرائیل زده‌اند.

امام‌جمعه بروجرد گفت: مشکلات اقتصادی را به لطف پروردگار پشت سر خواهیم گذاشت و ایران اسلامی در آینده یک ابرقدرت جهانی و پشتیبان مظلومان عالم خواهد است.

عید فطر، عید جایزه گرفتن بندگان است

 حجت‌الاسلام ابراهیم طهماسبی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کوهدشت، اظهار داشت: حقوق زیادی مؤمنان نسبت به یکدیگر دارند و حق معنوی این است که مؤمنان به زیارت هم بروند و حمایت عاطفی نیز این است که مؤمن را خوشحال کنیم.

وی افزود: کسانی که وضعیت مالی بهتری دارند نسبت به برادران دینی خود غافل نباشند، حقوق مؤمنان نسبت به همدیگر بسیار زیاد است و در این راستا باید مراقبت کرد؛ حق‌الله را ممکن است خداوند متعال در قیامت از آن بگذرد ولی حق‌الناس را باید پرداخت کرد.

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به سالروز عملیات ناموفق آمریکا در صحرای طبس، عنوان کرد: اگر قیام لله شود، پشتوانه آن تفنگ و مسلسل نیست بلکه قدرت خداوند متعال می‌باشد.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با فرماندهان نیروی‌های مسلح، تصریح کرد: باید خود را قوی کنید و قانع نباشید، همچنین بایستی آمادگی دفاعی کامل داشته باشید چراکه نیروی آموزش‌دیده و دفاعی قوی برای هر کشور لازم و ضروری است.

طهماسبی گفت: اقتدار نیروهای مسلح ایران باعث شده دشمنان فکرهای آشوبگرانه خود را از یاد ببرند، وجود نیروی‌های به‌روز و مکتبی از واجب‌ترین کار‌ها است و با این نیرو‌ها، آمادگی کامل و مسلطی بر اوضاع داشته و خواب از چشم دشمنان رفته است.

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره سخنان رهبر انقلاب در ابتدای سال در حرم رضوی گفت: تحول به معنای این است که ما یک نو‌آوری در تمام قسمت‌ها داشته باشیم، تحول به معنای انفعال نباید صورت گیرد؛ امروز دشمن با یک جنگ شناختی درصدد تضعیف اراده مسئولان و القای ناامیدی در مردم است.

وی گفت: امروز جبهه مقاومت با رشادت رزمندگان این جبهه، عرصه را بر رژیم جنایت‌کار صهیونیستی تنگ کرده و این نوید بر هم‌افزایی بزرگی است.

طهماسبی ضمن تبریک فرارسیدن عید سعید فطر، بیان کرد: عید فطر، عید جایزه گرفتن بندگان خداوند متعال و بازگشت به فطرت پاک است، روزه محبت‌ها رابین عبد و معبود زنده می‌کند، ان‌شاءالله همواره رابطه ما با پروردگار مستحکم باشد.

انتهای‌پیام/