شهید محمدعلیم عباسی گراوند در وصیتنامه خود نوشته است: آمده‌ایم تا بفهمیم که به کجا می‌رویم آن کس که مبدا را شناخت، به سوی مقصد عارفانه و عاشقانه گام برداشت.

به گزارش سفیرافلاک، شهید محمد علیم عباسی گراوند در سال ۱۳۴۳ در شهرستان کوهدشت در خانواده‌ای مذهبی و متدین چشم به جهان گشود. وی در اولین حضور در جبهه ۱۵ سال بیشتر نداشت که از ناحیه کمر به شدت زخمی شد. شهید عباسی در کنار جهاد به کسب تحصیل نیز می‌پرداخت و بعد از اتمام دوران دبیرستان در کنکور سراسری شرکت نمود و موفق شد در رشته پزشکی پذیرفته شود.

در فتح فاو و عملیات‌های دیگری شجاعانه شرکت می‌جست و سرانجام در عملیات کربلای ۵ در شلمچه خلعت خونین شهادت را بر قامت پوشاند و به وصال جانان نائل گردید.

فرازی از وصیتنامه شهید معظم حاج محمدعلیم عباسی
عزیزان من:
من و شما آمده‌ایم تا قدر خود را بشناسیم، آمده‌ایم تا بفهمیم که به کجا می‌رویم آن کس که مبدا را شناخت و به سوی مقصد عارفانه و عاشقانه گام برداشت که خوشا به حالش (ان الابرار لفی نعیم) آن کس که پوچ آمد و پوچ رفت که (اولئک کالانعام بل هم اضل سبیلا)
لیک بیچاره‌ای چون که شاید به خیال خود می‌داند به کجا می‌رود اما چون ره گم کرده‌ای در کویر زندگی گاهی به شمال و گاهی به جنوب، وقتی به شرق و گاهی به غرب نظر می‌افکند که راه کدام است و چاره کدام، آخر مگر نه اینکه مرغ باغ ملکوتم نیم از عالم خاک چندروزی قفسی ساخته‌اند از بدنم. پس چرا به این دیر خراب‌آباد، لجن‌آلود خو کرده‌ایم، آخر کی باید از خواب جهالت بیدار شویم و بفهمیم که قدر ما در این بی نهایت هستی چیست؟ مگر نه اینکه (هلک من لم یعرف قدره)

انتهای پیام/